İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gül Çetin’in “Yorganın Ustası mı Olur?” Adlı Kitabı Raflarda!


Tasarımcı – yazar Gül Çetin, Kronik Çocuk ile hayali olan çok anlamlı bir projeye imza attı. Yazıp çizdiği Kaybolan Meslekler serisinin ilk kitabı “Yorganın Ustası mı Olur?” tüm kitapçılarda.

Unutulmaz mesleklerimiz zengin kültürümüzün birer parçasıdır ve gelecek nesillere bırakacağımız değerli bir mirastır.  Yazarın amacı ülkemizin farklı coğrafyalarına ait eski meslekleri çocuklarımıza tanıtmak, korunması ve geliştirilmesini sağlamak.

İşte serinin ilk kitabında son yorgan ustalarından biri olan Yaşar Usta bizi yorgancılık sanatıyla tanıştırıyor. Milli kültürümüz, iletişim, sanat, erdemler, çokça hayalgücü bu kitabın satır aralarında saklı.

Seri kaybolan farklı mesleklerle (sepetçi, bakırcı, saat tamircisi, kilimci, bastoncu vb.) devam edecek ve kitaplar bir koleksiyona dönüşecek. Milli kültürümüzün çok önemli bir parçası olan eski meslekleri, son ustaların incelikli zanaatini çocuklarımıza tanıtmak için çıktığı bu yolculukta yazar; ebeveynleri, öğretmenleri, çocukları bu kitaplarla tanıştırmaya davet ediyor, böylece değerli mirasımızın korunmasını, gelecek nesillere aktarımını birlikte sağlayacağız.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir