İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gazete Sanat Konuk Çocuk Yazarları Hakkında


2018’den bu yana hız kesmeden faaliyetlerini sürdüren Gazete Sanat, 2020’nin son çeyreğinde “Gazete Sanat Çocuk” alt kategorisi ile de yeni bir alana yelken açmıştır. Gazete Sanat Çocuk kategorimiz; raflarda yerini alan çocuk kitaplarından bu alandaki yazarlar ile yapılan söyleşilere, ilgili etkinliklerden haberlere kadar geniş bir yelpazede ilerler. Tüm bu içerik türlerine ek olarak yazmaya hevesli, anlatacağı bir öyküsü, kitap incelemesi vs. olan çocuklar da “konuk çocuk yazarlar” olarak Gazete Sanat Çocuk kategorimizde yazılarını yayımlatabilirler. Konuk çocuk yazarlar, önce aşağıdaki kriterleri okumalı ve bu şartları karşılayarak yazılarını göndermelidir:

 1. Çocuk yazarın adı & soyadı, yaşı ve yaşadığı ili öykünün / yazının bitiminde belirtilmelidir. Yayımlanacak metnin sonunda bu bilgiler de yer alacaktır.
 2. Öyküsünü / yazısını gönderecek çocuk yazar en fazla 15 yaşında olmalıdır. 
 3. Bu proje, ilkokul ve ortaokul düzeyindeki çocukların dahil olabileceği bir uygulamayı kapsar. Lise dönemindeki çocuklar için geçerli değildir.
 4. Çocuk yazar bir öyküsünü, okuduğu bir kitap hakkındaki düşüncelerini ifade eden yazılarını ve buna benzer konulardaki metinlerini gönderebilir.
 5. Metinler en fazla 1000-1500 kelime aralığında olmalıdır.
 6. Yazılar, gönderim tarihine göre sıralanarak Gazete Sanat Çocuk’ta yayımlanır.
 7. 1 hafta içerisinde 2 ile 3 kez farklı çocuk yazarların metinleri yayımlanır.
 8. Yazılar genellikle gönderildiği şekli ile yayımlanır. İmla hataları gibi yanlışlar ise editörlerimiz tarafından düzeltilir.
 9. Yazıların yayımlanıp yayımlanmayacağının kararını editör kadromuz verir.
 10. Yazılar cocuk@gazetesanat.com elektronik posta adresine gönderilir.
 11. İsteğe bağlı olarak çocuk yazarın bir fotoğrafı da kapak görseli olması amacıyla yazı ile beraber gönderilebilir.
 12. Kapak görseli için çocuk yazarların kendi fotoğraflarını göndermeleri zorunlu değildir. Bu gibi durumlarda, gönderilen metne uygun bir görsel tarafımızca internetten seçilecektir.
 13. Gazete Sanat Çocuk kategorisinde yayımlanacak yazılar gönüllülük esasına bağlıdır. Hiç kimseye telif mahiyetinde herhangi bir karşılık / ücret / ödeme söz konusu değildir.
 14. Gazete Sanat bu maddelerde yer alan bilgileri duyuruya ihtiyaç duymadan değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir