İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Farklılıklara bir de Vrakipom’un gözünden bakın!


Kabul etmek gerekir ki, Vrakipom oldukça sıra dışı görünümlü bir tavşandı. Uzun, beyaz kulakları yoktu; aslında hiç kulağı yoktu. Küçük yuvarlak bir kuyruğu yoktu; aslında hiç kuyruğu yoktu. Burnu da yoktu! Ama komik yüzünün ortasında kocaman bir ağzı vardı ve bugüne kadar ondan çıkan tek kelime «Vrakipom!» olmuştu.

Minik okurları selamlayan bu çarpıcı resimli kitapta; Stéphane Servant’ın incelikli anlatımı, ödüllü illüstratör Simone Rea’nın zarif ve derinlikli sahneleriyle buluşuyor.

Yazan: Stéphane Servant

Resimleyen: Simone Rea

Yaş aralığı: 3 yaş ve üzeri

Sayfa sayısı: 32 sayfa – Sert kapak

Boyut: 24 cm x 29 cm

Baskı yılı: 2021

ISBN: 9786254436475

Stéphane Servant

Güney Fransa’nın Carcassone şehrinde doğdu. Çocukluğu, özellikle de yağmurlu akşamları kitaplarla geçti. İlk kitabı Le Machin 2007’de yayımlandı. Bugüne kadar 200’ün üzerinde çocuk kitabı ve gençlik romanına imza atan yazar, birçok ödüle layık görüldü.

Simone Rea

Roma Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun olduktan sonra Sarmede’de illüstrasyon üzerine çalışmalarına devam etti. 2006’da Paris Kitap Fuarı’nda düzenlenen Figures Futures adlı illüstrasyon yarışmasına katılmaya hak kazandı. İtalyan sanatçının çalışmaları, Uluslararası Bologna Çocuk Kitapları Fuarı’nda ödül aldı.

Sara Adakan

1975 doğumlu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da, lise öğrenimini İsviçre’de tamamladı. Lozan Federal Teknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul’a döndü, halen burada eşiyle mimar olarak çalışıyor. 2013’ten beri MEAV Yönetim Kurulu üyesi, 2016’dan beri ise Bir Kitap Yolla projesiyle hayata geçen MEAV Yayıncılık’ın yayın yönetmeni. Umutlu bir hayvan özgürlüğü savunucusu, çocuk kitaplarında türcülükle mücadelenin önemine inanıyor.

MEAV Yayıncılık

www.meav.com.tr

instagram.com/meavyayincilik

facebook.com/meavyayincilik


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir