İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Benji Davies’in Yeni Kitabı “İricik” Raflarda


İllüstrator yazar Benji Davies, yeni kitabı ile yeniden okurlarıyla buluşuyor. Redhouse Kidz tarafından yayımlanan “İricik”, cesaret dolu bir büyüme hikâyesi.

Yalnız Balina, Dedemin Adası gibi çok sevilen kitapların ödüllü yazarı Benji Davies, okurlarına bu kez rengârenk bir büyüme serüveni anlatıyor.

İricik, yaşadığı göldeki bütün iribaşların en küçüğüydü. Büyüyordu, bütün kardeşleri gibi o da yakında bir kurbağa olacaktı. Fakat gölde yaşadığı söylenen, kocaman, obur balık Hombul Hobul’a asla yakalanmamalıydı!

Benji Davies, “En büyük öyküler bazen en küçük başlangıçların devamıdır” diyerek başladığı hikâyesinde, özgüven, korku, cesaret gibi duygular ekseninde bir büyüme, gelişme serüveni anlatıyor. Minik iribaş İricik’in büyümek için attığı kocaman adımlar, kitabın küçük okurları için de oldukça anlamlı. Davies’in göz alıcı resimleriyle görsel bir şölene dönüşen İricik, her yaştan okurun kalbinde yer bulacak kitaplardan biri olmaya aday.

Yazar Hakkında:

Benji Davies, illüstratör ve animasyon direktörü olarak çalışmaktadır. Çocukluktan beri en büyük tutkusu çizim yapmak olmuştur. Üniversitede animasyon alanında eğitim görmüş, ardından kısa animasyon filmleri, resimli kitaplar ve müzik klipleri gibi farklı alanlarda çalışmıştır. Eşi Nina ve kızı Esther ile birlikte Londra’da yaşamaktadır.

SEV Yayıncılık

SEV Yayıncılık, kökleri ilk kez 1861 yılında yayımlanan Redhouse sözlüklere kadar uzanan köklü bir yayıncılık geleneğine sahiptir. Bugün Redhouse markası altında onlarca çeşit sözlük ve eğitim aracı yayımlarken, Redhouse Kidz markasıyla çocuk kitapları yayıncılığı alanında önemli yayınevleri arasında yer alıyor.

instagram.com/redhousekidz/

facebook.com/RedhouseKidz/

facebook.com/RedhouseYayinlari 


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir