İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Almanya’nın sevilen çocuk klasiklerinden ”Anneanne ile Frieder” şimdi Türkçede!


Çocuklarla birlikte keyifle okunabilecek, birbirinden eğlenceli ve yaratıcı on beş hikâye.  Anneanne ile Frieder  6 yaş ve üzeri genç okurlar için Can Çocuk raflarında!

Anneanne ile Frieder harika bir ekiptir: Anneannesi, Frieder’in bütün muzipliklerine, oyunlarına, lakırdılarına ayak uydurur, şnitzeli torununun tabağına oyuncak bir kepçe yardımıyla koyar, planladıkları pikniği yağmur yağınca tramvay durağına taşır, bahçeye bir jelibon ağacı diker ve daha neler neler…

Kitap: Anneanne ile Frieder
Yazan: Gudrun Mebs
Çeviren: Ayşe Sarısayın
Resimleyen: Rotraut Susanne Berner
Tür: Öykü
Yaş aralığı: 6, 7, 8 +
Sayfa: 104
Fiyat: 18,50 TL

‘Annane!’ diye sesleniyor Frieder, anneannesinin eteğini çekiştirerek. ‘Söylesene annane, benim doğum günüm ne zaman?’
‘Düş yakamdan çocuk!’ diye homurdanıyor anneannesi. ‘Ve bağırma öyle, sağır değilim!’
‘Annane!’ diye bağırıyor Frieder, sesini daha da yükselterek. ‘Hadi söyle artık! Doğum günüm ne zaman?’
‘Hemen şimdi, sabırsız çocuk!’ diyor anneannesi. ‘Üç dakika içinde!’ Ardından Frieder’in odasına gidiyor ve kapıyı sıkıca kapatıyor.
Frieder heyecandan yerinde duramıyor. Doğum günü hemen şimdi! Üç dakika içinde! Anneannesi böyle söyledi. Anneannesi söylüyorsa doğrudur!

Gudrun Mebs
1944 yılında Bad Mergentheim’da doğdu, Frankfurt’ta büyüdü. 17 yaşındayken oyunculuk eğitimi almaya başladı, ardından bir tiyatro grubuyla tüm dünyayı dolaştı. 1965-1974 arasında televizyon filmi yapımcılığı alanında çalıştı. 1980’den beri çocuklar için yazıyor. Radyo oyunları ve kitapları çeşitli ödüllere değer bulundu (Alman Gençlik Kitabı Ödülü 1984, Avusturya ve İsviçre Çocuk Kitabı Ödülleri, vb). Yazar yaşamını Münih ve İtalya arasında gidip gelerek sürdürüyor.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir