İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

#HayalimOkul Sergisi FMV Galeri Işık’ta


Koruncuk Vakfı yararına “Kız Çocuklarının Gerçeği, ‘HAYALLERİ’ Olsun.” sloganıyla gerçekleşecek, çağdaş sanat duayenlerinin de desteği ile organize edilen #HayalimOkul sergisine, FMV Galeri Işık ev sahipliği yapacak. 

Koruncuk Vakfı yararına, Birleşmiş Milletler (BM) kararıyla 2012 yılından beri kız çocuklarının gördüğü ayrımcılığa dikkat çekmek üzere kutlanan 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kapsamında; 25 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında Feyziye Mektepleri Vakfı, Galeri Işık ve Artelen Sanat’ın destekleri ile #HayalimOkul sergisi düzenlenecek. 25 Ekim 2022 Salı günü 17:00’da açılacak olan #HayalimOkul sergisini; sanatseverler ve sosyal sorumluluk bilincine sahip duyarlı herkes 12 Kasım’a dek, pazar günleri ve resmi tatiller hariç her gün 10:00-19:00 saatleri arasında FMV Galeri Işık’ta ücretsiz ziyaret edebilecek.

Çağdaş sanat duayenlerini buluşturan #HayalimOkul sergisi!

 “Kız Çocuklarının Gerçeği, ‘HAYALLERİ’ Olsun.” sloganıyla düzenlenen #HayalimOkul sergisine, Türkiye ve dünya çapında tanınmış çağdaş sanatçılar değerli çalışmaları ile katkı sunuyor. Koruncuk Vakfı’nın desteklediği Koruncuklar yararına gerçekleştirilecek sergi; Ahmet Oran, Ali Raşit Karakılıç, Ali Yaycıoğlu, Arşo Kasparyan, Atölye 20 Kollektif Sanatçıları, Balkan Naci İslimyeli, Cem Sağbil, Ertuğrul Ateş, Fevzi Karakoç, Figen Batı, Hayati Misman, Kemal Kara, Mahmut Karatoprak, Malik Bulut, Mustafa Ayaz, Mustafa Plevneli, Orhan Kurmalı, Pınar Alişan, Saim Erken, Sevgi Karay, Yalçın Gökçebağ, Zahit Büyükişleyen gibi çok önemli sanatçıları bir araya getiriyor.

Resim ve heykel sanatçılarının özgün çalışmalarını sanatseverlerin beğenisine sunan sergi; aynı zamanda sanatı, sosyal sorumluluk bilinci ile buluşturma özelliği de taşıyor. Destek olmak isteyen tüm sanatseverler; kız çocuklarının eğitime erişimlerinin önemine dikkat çekmek üzere Koruncuk Vakfı yararına düzenlenen #HayalimOkul sergisine davet ediliyor.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir