İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gençler 2024’te “Macera” Öyküleri Yazacak!


Türkiye’nin dört bir yanından 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin her yıl yoğun ilgi gösterdiği Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın 2024 yılı başvuruları başladı! Edebiyatımıza yeni öykücüler kazandırmayı amaçlayan yarışmanın teması MACERA olarak belirlendi.

Günışığı Kitaplığı tarafından düzenlenen ve 14 yıldır Türkiye’nin genç öykü hafızası haline gelen yarışmaya son başvuru tarihi 29 Mayıs 2024. Edebiyatımızın tanınmış isimlerinden oluşan seçici kurulda bu yıl Doğu Yücel, İrem Uşar, Mehmet Erkurt, Sevin Okyay veDr. Müren Beykan yer alıyor.

Bugüne dek binlerce gencin katıldığı yarışma, usta öykücü Zeynep Cemali’nin anısını yaşatmak amacıyla her yıl kitaplarından seçilen bir cümlenin kılavuzluk ettiği farklı bir temayı işliyor. 2024 öykülerinin kılavuz cümlesi, Zeynep Cemali’nin Çılgın Babam kitabından: “Önümde uzun bir yol vardı.”

Yarışmanın ödül töreni 2024 sonbaharında, 17. Eğitimde Edebiyat Semineri’nde düzenlenecek. Ödüle değer görülen ve dikkati çeken öyküler, Zeynep Cemali Öykü Yarışması Ödüllü Öyküler Kitapçığı 2024’te yayımlanacak.

Yarışma görseli için tıklayınız.

2024 Katılım Koşulları, ayrıntılı bilgi ve yarışma broşürü için: gunisigikitapligi.com


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir