İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Arthur ve Ama Ya!


Arthur, sırrı olan bir köpek. Dünyadaki her şeyden çok kemanını çalmayı sever ama bunu herkesin içinde yapmaktan çekinir. Ya kötü çalarsa? Ya ona gülerlerse? Ama ya onunla alay ederlerse? Ama ya?..

Oysa Arthur’un kafasındaki müzik ve kalbindeki keman çalma isteği hiç durmaz. Her gün işe gidip gelirken bir grup müzisyeni müzik yaparken izler ve onların arasında kemanını çalmayı çok ister. Günlerden bir gün, doğaçlama yapılan bir müzik performansına davet alır. Arthur bu performansa katılmaya karar verir. Ama oraya farklı bir biçimde gidecektir. Bir posta kutusu kostümü içinde!

Çok satan Avustralya’lı yazar ve illüstratör Heath Mckenzie; hayallerini gerçekleştirirken kendine olan güvenini kazanan köpek Arthur’un özel hikâyesini, muhteşem çizgiler ve renklerle anlatıyor.

Derinlerde gizlediğimiz korkularımız ve müziğin birleştirici gücüyle ilgili keyifli bir hikâye.

TEMALAR:

RİSK ALMAK: Arthur, diğer müzisyenleri şehirde müzik yaparken izler. Onlarla birlikte müzik yapmayı çok ister. Ama konfor alanından çıkmak onda endişe yaratır.Ya bir hata yaparsa? Arthur doğaçlama müzik performansı daveti aldığında risk alıp olumlu düşünmeye karar verir. Olabilecek en kötüye odaklanmak yerine, cesaretli bir adım atarak yeni arkadaşlar ve güzel müzikle dolu yeni bir dünya keşfeder.

YARATICILIK: Arthur gıcırdayan ve takırdayan bir apartmanda oturuyor ve bir ofis işinde çalışıyor ama müzik onun yaratıcı aktivitesi. Gri bir tren platformunda beklerken, bir çellocunun melodisi Arthur’un gününü rengarenk yapıyor.Bu hikâyedeki hiç bir müzisyen kağıt üzerindeki notalardan çalmıyor. Kendilerini enstrümanlarına vererek, birlikte çalışmanın keyfiyle yepyeni melodiler yaratıyorlar.

ÖZGÜVEN: Arthur doğaçlama konser performansına davet edildiğinde kemanını başkalarının önünde çalmaktan o kadar korkuyor ki bir posta kutusu kılığına giriyor. Kemanını çalmaya kendini verdiğinde ve kostüm üzerinden düştüğünde, kendinden kuşku duyması kendine inanmasına dönüşüyor. Aynı zamanda yeni arkadaşlarının onunla çalmaktan hoşlandığını anlıyor. Arthur’un yeni keşfettiği “kendine inancı” hayatını değiştiriyor: Artık korkmuyor ve yarattığı müziğini başkalarıyla paylaşabiliyor.

ŞEHİR YAŞAMI: Bu hikâye bir şehirde geçiyor. Şehrin kültürel ve yaratıcı bir merkez olduğu her sayfada belli oluyor.

KÜNYE:

Yazar ve Çizer Heath Mckenzie

Çeviren Dr. Elif Kurtuluş Küçükoğlu

Basım Ağustos 2021/ 1. Baskı

ISBN 978-605-67289-9-0

Boyut 26,5 x 23,4/40Sayfa

Kapak Karton Kapak, 1. Hamur sayfalar, İplik dikişli Amerikan cilt

Yaş Okul Öncesi(4+)

İncelemek ve Satın Almak İçin: https://www.meraklitilki.com/urun/arthur-ve-ama-ya


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir