İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sussex Düşesi Meghan’dan Babalar ve Çocukları Üzerine Bir Öykü: Bank


Sussex Düşesi Meghan Markle’ın, eşi ve çocuğunun ilişkisinden esinlenerek kaleme aldığı ilk resimli çocuk kitabı Bank Altın Kitaplar etiketiyle okurlarla buluştu. Meghan Markle, Bank’ta, zamanla büyüyüp zenginleşen bir baba oğul ilişkisinin ince ayrıntılarını sıcacık bir dille anlatıyor. Kitabın tercümesini Gökçe Yavaş üstlenirken, Caldecott ödüllü illüstratör Christian Robinson baba sevgisinin güzelliğini, neşesini ve şefkatini bir annenin gözünden yansıtarak sayfaları renklendiriyor.

Sussex Düşesi Meghan Markle’ın, baba ile çocuk arasındaki özel bağı bir annenin gözünden anlattığı Bank adlı ilk çocuk kitabı Altın Kitaplar tarafından yayımlandı. Okurda derin bir sevgi ve şefkat duygusu uyandıran Bank, farklı etnik kökenlerden gelen baba ve oğullar arasındaki unutulmaz anlara bir pencere açıyor; baba ve oğul arasındaki huzur, güven, inanç ve sevgi dolu anlarda okurları karakterlerle bütünleştiriyor.

Bank’ın çizimleri, Caldecott ödüllü ve çok satan illüsratör Christian Robinson imzasını taşıyor. Bu kitapta ilk kez suluboya çalışan Christian Robinson, baba sevgisinin güzelliğini, neşesini ve şefkatini bir annenin gözünden yansıtarak sayfaları renklendiriyor.

Sussex Düşesi Meghan Markle ilk çocuk kitabı Bank ile ilgili, Bank, Archie’nin doğumundan bir ay sonra, Babalar Günü’nde eşim için yazdığım bir şiir olarak başladı. O şiir şimdi bir hikâye. Christian suluboya çizimleriyle her kesimden baba ve oğul arasındaki ilişkinin sıcaklığını, neşesini ve samimiyetini yakaladı; çizimler benim için özellikle önemliydi, Christian ve ben bu özel bağı herkesi kapsayacak bir biçimde tasvir etmek için çok çalıştık. Umarım Bank her ailede benimkinde olduğu gibi karşılığını bulur,” yorumunda bulundu.

Orijinal adı: the Bench
Sayfa Sayısı: 36

Fiyatı: 80.00 TL

Yazar Hakkında
Sussex Düsesi Meghan bir anne, eş, feminist ve aktivist. Archewell Vakfı’nın kâr amacı gütmeyen çalışmaları aracılığıyla, eşiyle beraber dünyanın dört bir yanındaki insanlara yardım etmeye çalışıyor. Meghan, “Bank, Archie’nin doğumundan sonraki ay, Babalar Günü’nde kocam için yazdığım bir şiir olarak başladı. Simdi de bir hikâyeye dönüştü,” diyor.
Ailesi, iki köpeği ve günden güne büyüyen bir tavuk sürüsüyle birlikte memleketi Kaliforniya’da yaşıyor.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir