İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sunakay


Canlı hayatın neredeyse sona erdiği denizler kocaman birer çöplüğe dönüşmüştü. İki kardeş, atıkların arasında bir plastik adasında yaşıyorlardı. Başlarına gelen bir kaza, olayların akışını değiştirdi.
Sunakay; plastik kirliliğini konu alan, yaşadığımız gezegenin ve denizlerin korunması gerektiğini distopik bir dünyayı resmederek hatırlatan bir kitap. Metnin ve illüstrasyonların anlatım gücü, iki kız kardeşin hayatta kalmak için mücadele ettiği çarpıcı bir atmosfere taşıyor okuru.

”Denizler ve bizler için en büyük tehlike cehalettir. Ama bir şeyler yapabiliriz.” Sylvia Earle – Okyanus Bilimci

Yazan: Meritxell Martí
Resimleyen: Xavier Salomó
Katalanca aslından çeviren: Saliha Nilüfer
Yaş aralığı: 7 yaş ve üzeri
Sayfa sayısı: 104 sayfa – Sert kapak
Kağıt: 150 gr, mat kuşe
Boyut: 24 x  29 cm 
Baskı yılı: 2023
ISBN: 9789750054877
Satış fiyatı: 260 TL

TEMALAR
DOĞA VE EVREN, ERDEMLER
çevre, çevrenin korunması, atıklar, denizler, kardeşlik, kardeş sevgisi
PYP TEMALARI
Dünyanın İşleyişi, Gezegeni Paylaşmak

Meritxell Martí – Xavier Salomó
Meritxell ve Xavier aynı şehirde doğdular. Meritxell müzik ve sosyoloji, Xavier çizim ve illüstrasyon eğitimi aldı… Meritxell, And Dağları’na gönüllü çalışmaya gitti. Xavier fanzin ve kısa korku filmi yapımcısı oldu. İkisi bir kitapçıda karşılaştı ve birlikte çocuk kitabı yapmak üzere sözleştiler. Kırkın üzerinde kitaptan sonra çılgınlıklarını okurlarla paylaşmaya ve çalışmaya devam ediyorlar. 

Saliha Nilüfer
1972 İstanbul doğumlu yazar, çevirmen. İspanyolca, Katalanca ve İngilizceden çeviri yapıyor. Alberto Manguel, Jorge Luis Borges, Mario Vargas Llosa, Javier Marías gibi yazarların önemli eserlerini Türkçeye çevirdi. Zaman buldukça çocuklar ve yetişkinler için yazıyor.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir