İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Spor İstanbul’un eğlenceli projesi Doğa Kampı günleri devam ediyor


Çocukların hem eğlenip hem de öğrenerek keyifli vakit geçirdiği Doğa Kampı günleri devam ediyor. Doğa ile iç içe yaşayarak ve hareket ederek çocuklara deneyim kazandırmayı amaçlayan Doğa Kampı etkinliği 26 Ağustos 2022’ye kadar hafta içi günlerde katılıma açık olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul, çocuklara yönelik eğlenceli etkinlik ve projelerini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl velilerin ve çocukların büyük beğenisini toplayan ve 4.021 çocuğu ağırlayan Doğa Kampı etkinliği, okulların tatile girmesiyle birlikte bu yıl yeniden başladı. 9-15 yaş arası çocukların katılım sağlayabildiği Doğa Kampı, bu sene iki ay boyunca devam edecek ve iki farklı lokasyonda gerçekleştirilecek. 2021’den farklı olarak bu sene bir gece konaklamalı kamp da organize eden Spor İstanbul, 12-15 yaş arası çocukların katılabileceği bu kampı Şile’de düzenleyecek. Günübirlik kamplar ise Çekmeköy’de bulunan Nişantepe Orman Park’ta yapılacak. Çocuklara erken yaşta sorumluluk duygusu, takım ruhu ve sportif bilinç kazandırmak amacıyla düzenlenen Doğa Kampı; aynı zamanda çocukların teknik becerilerini geliştirmelerine katkı sağlıyor. Doğa Kampı’nda verilen eğitimler çocuklara çevreye karşı duyarlı olmayı, kötü alışkanlıklardan uzak durmayı, dayanışma, hoşgörü ve yardımlaşmayı bir arada yaparak ve yaşayarak öğretiyor. Doğa Kampı kayıtları event.spor.istanbul adresi üzerinden gerçekleştiriliyor.

GÜNÜBİRLİK VE KONAKLAMALI KAMP SEÇENEKLERİ

Çocukları doğa kampında birbirinden eğlenceli ve hareket dolu etkinlikler bekliyor. Günübirlik Doğa Kampı’nda; tırmanma, oryantiring, bisiklet, doğada yaşam ve drama eğitimleri verilecek. Bunun yanı sıra çocuklar, macera parkı, survivor parkuru gibi çeşitli fiziksel aktivitelerle keyifli vakit geçirme imkanı bulacak. Konaklamalı Doğa Kampı’nda ise navigasyon, preferik bakış, ateş yakma, barınak yapma, doğada su üretme, buz kırma, doğada kayıp vaka çalışması, doğada yaşıyoruz takım çalışması ve temel kampçılık eğitimleri verilecek. Ailelerin kamp noktalarını verilecek link üzerinden online izleyebileceği Doğa Kampı etkinliği hakkında tüm detaylar https://spor.istanbul/doga-kampi adresinde yer alıyor. 

GÜNÜBİRLİK KAMP TRANSFER NOKTALARI
Avrupa Yakası
Bahçelievler Spor Kompleksi
Fatih Spor Kompleksi

Anadolu Yakası
Haldun Alagaş Spor Kompleksi
Hasan Doğan Spor Kompleksi

KONAKLAMALI KAMP TRANSFER NOKTALARI
Avrupa Yakası
Avcılar Spor KompleksiBeyoğlu Yüzme Havuzu

Anadolu Yakası
Ümraniye Çakmak Yüzme Havuzu
Pendik Sahil Spor Tesisi

TRANSFER NOKTALARINDAN OTOBÜS KALKIŞ SAATLERİ

Avrupa Yakası: 08:00
Anadolu Yakası: 08:30


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir