İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sevtap Çapan’nın Fantastik Kitap Serisi Lider Masi ile Başlıyor


Başarılı oyunculuğu ile tanınan Sevtap Çapan, son yıllarda yazdığı kitaplarıyla da adından oldukça söz ettiriyor. Yedinci kitabı, Masal Diyarı’na açılan bir kapının büyülü anahtarını taşıyor.  Çocuklar için fantastik türde yazılmış olan Lider Masi Ve Masal İzcileri kitap serisinin ilk kitabı LİDER MASİ ile okura, bu kitabında da iki dilde okuma fırsatı sunuyor.

İngilizce çevirisi Ceren Taştan’a ait olan Leader Masi and The Tale Scouts Children’s Fantasy Novel  / LEADER MASİ, Dramatik Yayınları etiketi ile okurlarıyla buluşmaya hazır.

Masallar gerçek değildir lakin masalların yalan olduğu da söylenemez,” diyen Çapan, masalların gerçeğe ulaşmadaki en iyi araçlardan biri olduğunu savunuyor. Gerçek ile yalan arasındaki farkı masallardan öğrendiğimize inanıyor. Masalları, insan ruhunun hayal gücü ile ilk beslenişi olarak görüyor.

Kahramanların da kahramanı olarak yarattığı roman karakteriyle masalların değerini “Unutan” insana, “Bilen ve Hisseden” Lider Masi ile hatırlatmayı umuyor.

Ve Diyor ki: Uykudan önce küçük bir çocuğun kulağına fısıldanan masallar, bir gün o çocuğa, kendi hayatının göz alıcı masalını yazdıracaktır.

Tıpkı benim gibi…

Ve bilin ki masallar, ancak onları anladığımız ve onlara inandığımız zaman gerçek olur. Hayatımızdaki olumlu etkileri, seksen yaşına gelsek de sihrini korur.

Şimdi düşün, “Masal Diyarı’na gitmeye hazır mıyım?” diye…

Bu satırları okuyorsan, hazırsın demektir; kahraman olmaya bile…

Lider Masi, gidiş yolunu göstermek için seni bekliyor.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir