İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SEN HALLEDERSİN / Çocuklar İçin Hayat Dersleri Serisi 2


Çocuklar İçin Hayat Dersleri Kitapları; kırılganlığı kucaklamak, benzersizliği benimsemek, kendini olumlamak, bedenine kulak vermek gibi yaşama dair en önemli derslere odaklanan yeni bir seridir. Her çocuğun (ve ebeveynlerinin) duymaya ihtiyaç duyduğu öğretileri içerir.

Bazen çocuklar da endişelenir, kaygılarıyla başa çıkamaz gibi olurlar. Endişeler hakkında konuşmak zor olabilir. Bir endişenin “üstünü örtmenin” ya da bir kaygıyı tamamen ortadan kaldırmanın cezbedici bir yanı vardır. Buna karşı koymaya çalışıp çocuklarımızın anlattıklarını görmezden gelmek yerine onların endişeleriyle barışmamız, duygularını onaylamamız bir endişeyle başa çıkmanın en etkili yoludur.

Jess Sanders, çocuklar ve gençler üzerinde çalışan sosyal hizmet uzmanı ve ruh sağlığının önemine dikkat çeken kitapların ödüllü yazarıdır. Bu kitabı, bir rehber kaynak ya da sadece endişeleri ve onlarla neler yapabileceğimizi keşfetmeye dair bir hikâye olarak tasarlamıştır. Ne şekilde kullanılırsa kullanılsın bu kitap okuyucuya, endişeleriyle başa çıkmak için gerekli olan her şeye zaten sahip olduğunu fark ettirmeyi hedeflemektedir.

Konu: Kaygı

Yazan: Jess Sanders

Resimleyen: İrina Avgustinovich

Çeviren: Sima Özkan

Yaş: 4-10 yaş

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir