İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rüyalar Tiyatrosuna İki Bilet: Rüyalar Gerçek Olsa


Yetişkinler için kaleme aldığı öykü kitaplarıyla adından söz ettiren Recep Kayalı’nın ilk çocuk kitabı olan Rüyalar Tiyatrosuna İki Bilet Evreka Çocuk Yayınları etiketiyle kitaplıklardaki yerini aldı. 64 sayfalık eserin çizimlerini ünlü karikatürist Erdoğan Oğultekin üstlenmiş.

Evreka Çocuk Yayınları’nın da ilk kitabı olan Rüyalar Tiyatrosuna İki Bilet oldukça özgün bir konuya sahip. Üstün hayal gücü sebebiyle yiyeceklerle nesneleri karıştıran kahramanımız ve ailesi zor günler geçirmektedir. Sınıf öğretmeni Eda Öğretmen bu probleme el atar ve kahramanımızla birlikte bir tiyatro oyunu yazar. Bütün sınıfın dahil edildiği bu tiyatro oyunu sayesinde gerçekliğe uyum sağlamada yaşadığı sıkıntısından kurtulan kahramanımız artık yazar olmanın da ilk adımlarını atmış olur.

Recep Kayalı

Kolektif çalışmanın önemi, eğitimde öğretmenin rolü, yardımseverlik, sanatın gücü gibi konuları işleyen Rüyalar Tiyatrosuna İki Bilet, Kayalı’nın özgün anlatımı ile oldukça eğlenceli, yer yer mizahi unsurların öne çıktığı bir çocuk kitabı.

Besinlerin insan vücuduna ne gibi faydalarının olduğunu, doğru eğitim metodu ve yaklaşımların öğrenim düzeyine yaptığı katkıları ustalıkla anlatan Kayalı, çocuklara kendilerinden hiçbir zaman vazgeçmemelerini ve hayallerinin peşinden gitmelerini anlatıyor. Rüyalar Tiyatrosuna İki Bilet, okullarda da kolaylıkla sergilenebilecek, kendisinden müsamereler ya da tiyatro oyunları çıkartılabilecek bir kitap.

Ağırlıklı olarak ilkokul seviyesine hitap eden Rüyalar Tiyatrosuna İki Bilet’in çocuklar üzerinde olumlu bir etki bırakacağına şüphe yok.

İnceleyen: Sorgun Güleç


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir