İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Redhouse Kidz’den Eğlenceli İki Yeni Kitap


Eğlenceli, Öğretici ve İnteraktif: “Sadece Üçe Kadar Sayabilen Adam” ve “Dünyanın En Berbat Günü” raflardaki yerini aldı.

Redhouse Kidz tarafından yayımlanan “Dünyanın En Berbat Günü” ve “Sadece Üçe Kadar Sayabilen Adam” adlı resimli öyküler, hem okulöncesi hem de ilkokul çağındaki çocukları komik, interaktif ve heyecan verici hikâyelere davet ediyor.

Yeni eğitim-öğretim yılına gün saydığımız bugünlerde, Redhouse Kidz‘den çocuklara eğlenceli bir okuma deneyimi sunacak iki yeni kitap raflardaki yerini aldı. Yazar Nuri Kurucu’nun mizahi anlatımına eşlik eden esprili resimler de çocukların ilgisini çekecek.

Dünyanın En Berbat Günü

Zıt anlamlı kelimeleri eğlenceli bir şekilde işleyen “Dünyanın En Berbat Günü”, muhteşem bir doğum günü partisiyle başlıyor. Fakat anlatıcı, öyküyü anlatırken, her sayfada iki sözcüğü yanlış kullanıyor ve etrafı tamamen karıştırıyor. Dünyanın en “harika” günü, dünyanın en “berbat” gününe dönüşüyor.

Neyse ki sonunda kahramanlarımız öyküde bir terslik olduğunu anlıyorlar ve okuyuculara yanlış kullanılan ve koyu harflerle yazılmış olan kelimelerin yerine zıt anlamlılarını yerleştirerek kitabı baştan okumalarını öneriyorlar.

Nuri Kurucu’nun sıradışı üslubu, Gökçe Akgül’ün neşeli resimleriyle bu yaratıcı kitap, okurları zıt anlamlı kelimelerle eğlenceli bir oyuna davet ediyor.

Sadece Üçe Kadar Sayabilen Adam

Nuri Kurucu’nun renkli hayal gücünden süzülen bu hikâyede çocuklar, sadece 3’e kadar sayabilen Bay Üçüncü’nün dünyasına konuk oluyor. Evinde her şeyden üç tane bulunan, tüm hesaplamaları 1, 2 ve 3’le yapan kahramanımız, acaba diğer sayıları da öğrenebilecek mi?

Bay Üçüncü’nün komik öyküsü çocuklara, sayı saymanın ve basit hesaplamalar yapmanın keyfini çıkarmayı vaat ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Edebiyat Eserlerini Destek Projesi’nin desteğiyle yayımlanan kitabın sayılardan ilham alan, neşeli ve eğlenceli öyküsüne Selin Tahtacı’nın çizimleri eşlik ediyor.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir