İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rahmi M. Koç Müzesi’nin çevrim içi atölyeleri ile çocukların hafta sonları eğlenceye dönüşüyor


Konuşan heykellerden peg bebeklerin dünyasına… Rahmi M. Koç Müzesi’nin çevrim içi atölyeleri çocukları sanat ve bilimle buluşturmaya devam ediyor. Müze eğitmenlerinin anlatımıyla her cumartesi gerçekleştirilen atölyeler süresince çocuklar müzenin ilgili bölümleri gezilerek hayal dünyaları tasarımlara yansıtıyor.

Heykel Atölyesi (5-7 yaş)

‘Konuşan Heykeller’ atölyesinde sanatçılar, çocuklar… Sanatın, sanatçının önemini kavrayıp heykeltıraşların neler yaptığını öğrenen çocuklar küçük heykeltıraşlara dönüşüyor.
* Etkinlik: 12 Şubat Cumartesi / Saat 13.00

Astronomi Atölyesi (7-10 yaş)

Minikleri, dünyayı ve Güneş Sistemi’ndeki farklı özelliklere sahip diğer gezegenleri tanımak için eğlenceli bir yolculuğa çıkaran ‘Güneş Sistemi’ atölyesi, başka gezegenlerde yaşam olabilir mi sorusunu da sorduruyor.
* Etkinlik: 19 Şubat Cumartesi / Saat 13.00

Tasarım Atölyesi (6-8 yaş)

Müzenin güncel Dünya Bebekleri Sergisi’ne paralel hazırlanan ‘Peg Bebeğin Dünyası’ isimli atölyede, çocuklar önce sergiyi geziyor, ardından sergideki bebeklerin hikâyelerini öğrenerek peg bebeklere ev tasarlıyor.
* Etkinlik: 26 Şubat Cumartesi / Saat 13.00

*Katılımın ücretli olduğu atölyelerle ilgili detaylı bilgi için 0212 369 66 00’ı arayarak Eğitim Bölümü’yle irtibata geçilebiliyor.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir