İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nadir Hastalıkları Konu Alan Çizgi Roman Nadir-X Raflarda


Nadir hastalıklar konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan Nadir-X, nadir görülen hastalıklarla savaşan üç küçük çocuğun hikayesini anlatan bir çizgi roman. Alınan her kitapla, Kistik Fibrozis Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Sistinozis Hastaları Derneği, Duchenne Kas Hastalığı ile Mücadele Derneği’ne destek veriliyor.

Erhan Candan’ın yazıp resimlediği, Altın Kitaplar’dan çıkan Nadir-X, nadir yanlarımızın bizi güçlü kıldığı inancıyla yola çıkarak, nadir gücü tuza hükmetmek olan Kistik Fibrozis hastası Tuz Çocuk ve üstün koku alma gücüyle tüm sorunların üstesinden gelen Sistinozis hastası Biber Kız ile geleceğin teknolojisiyle donatılmış Duchenne Musküler Distrofi hastası Robot Çocuk’un maceralarını konu ediyor.

Beş yüz farklı nadir hastalığa karşı çocuklarımız ve ailelerinin verdiği amansız mücadelenin toplumda yaygın görülmediği için kamuoyunda yeterli derecede gündeme gelmiyor olması, bu süreçlerin ne denli çetin yaşandığı gerçeğini asla değiştirmiyor. Nadir hastalıklar için farkındalık oluşturmak amacıyla, GEN’in koşulsuz desteği ile yola çıkılan Nadir-X projesi sayesinde hem toplumun bilinçlenmesi hem de bu hastalıklarla mücadele edenlere destek olunması amaçlanıyor.

Sayfa Sayısı: 72

İç Baskı: Renkli / Resimli

Fiyat: 35.00 TL

Dağıtım Tarihi: 01.03.2021

Tür: Çocuk (Çizgi Roman) (+9 Yaş)

Altın Kitaplar


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir