İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“İklim’i Ne Değiştirdi Böyle?” Redhouse Kidz’ten Çıktı!


İklim değişikliği konusunda çocukları “kaygılandırmadan” bilinçlendiren bir aile hikâyesi, “İklim’i Ne Değiştirdi Böyle?” Redhouse Kidz etiketiyle raflarda!

Ödüllü yazar Mavisel Yener’in yazdığı, Öykü Akarca’nın resimlediği “İklim’i Ne Değiştirdi Böyle?”, artık küresel gündem maddesi haline gelmiş iklim değişikliği konusunda çocukların ufkunu açacak bir hikâye.

Asaf, izlediği bir belgeselde, kaynakları israf ettiğimizde doğanın dengesinin bozulduğunu, iklimin değiştiğini, küresel ısınmanın arttığını öğrenmiştir. Kedileri Ponçik’i bile etkilemektedir bu durum, kedicik tüy dökmektedir bozulan bu dengeler karşısında.

Aynı belgeselde, günlük hayatlarında yapacakları küçük değişikliklerle dünyaya nasıl yardımcı olabileceklerini de öğrenmiştir Asaf. Evdeki herkesi gözlemler. Ablasının tüketim alışkanlıkları epey rahatsız edici gelir ona. Başlar ablasını eleştirmeye.

“Aşırı… aşırı… aşırı… tüketiyorsun.”

“Aşırı diş macunu kullanıyorsun.”

“Aşırı çöp çıkarıyorsun.”

Anne ve baba da olayları duyunca baba, aile içinde bir yarışma başlatmaya karar verir. Böylece hem kardeşler arası diyalog eğlenceli bir hal alacaktır hem de Asaf’ın gündeme getirdiği önemli konu üzerinde konuşma fırsatları olacaktır.

Mavisel Yener’in eğlenceli üslubuyla çocukları hem güldürecek hem de düşündürecek bu kitap, çevre ve iklim değişimi gibi ciddi konularda okurların ilgisini çekecek pek çok tema barındırıyor.

Yazan: Mavisel Yener

Resimleyen: Öykü Akarca

Yayınevi: Redhouse Kidz

Türü: Çocuk Edebiyatı – Roman

Yaş Grubu: 8 yaş ve üzeri

Ölçü: 15 x 20 cm

Sayfa Sayısı: 64

Cilt ve Kâğıt Bilgisi: Karton Kapak, Kitap Kâğıdı

Basım Tarihi: Ağustos 2022

Konu: Çevreyi Koruma, Kardeşlik, Küresel Isınma, Enerji Tasarrufu, Sıfır Atık

Tema: Doğa ve Çevre, Birey ve Toplum

Sınıf Seviyesi: 2. Sınıf, 3. Sınıf

Raf Bilgisi: Okul Çağı 6-10 Yaş

ISBN: 978-625-7782-93-7

Barkod: 9786257782937

Fiyatı: 40 TL


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir