İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

hep kitap’tan, Okul Öncesi Çocuklara Rengârenk Bir Macera!


Axel Scheffler’in yazıp resimlediği Tavşancan ile Faresu dizisinin yepyeni macerası Tavşancan ile Faresu Arkadaş Canlısı Salyangoz, hep kitap logosuyla minik okurlarla buluştu.

Okul öncesi dönemdeki çocuklara seslenen Tavşancan ile Faresu’nun maceralarında, çocukların dünyasına özgü konular ele alınıyor.

Tavşancan ile Faresu Arkadaş Canlısı Salyangoz,  birbirinin farklılıklarına değer vermekle ilgili eğlenceli bir hikâye. Faresu’nun gürültülü oyunları Tavşancan’ın salyangozunu korkutunca Tavşancan Faresu’ya çok kızar. Bir gün açgözlü bir kuş salyangozu kapmak ister ve salyangozun hayatını, Faresu’nun gürültülü oyunları kurtaracaktır. İki arkadaş, bazen gürültü yapmanın iyi bir şey olabileceğini anlar ve yeniden, birlikte oynamaya başlar.

Arkadaşlık, paylaşma, sorunlara çözüm bulma temalarının öne çıktığı dizinin Büyük Balon, Uyku Vakti Kurbağası, Yeni Arkadaş, Karlı Gün, Süper Oyuncak, Küçük Su Birikintisi, Korkunç Canavar, Yılbaşı Ağacı  ile etkinlik kitabı  Bak ve Söyle  hep kitap etiketiyle yayımlanmıştı.

Berrak Buhara İdiman’ın Türkçeye çevirdiği Tavşancan ile Faresu Arkadaş Canlısı Salyangoz, 26 Mart itibarıyla hep kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir