İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

#HayalimOkul Sergisi FMV Galeri Işık’ta Açıldı!


Koruncuk Vakfı yararına “Kız Çocuklarının Gerçeği, ‘HAYALLERİ’ Olsun.” sloganıyla FMV Galeri Işık ev sahipliğinde, çağdaş sanat duayenlerinin desteği ile organize edilen #HayalimOkul sergisi açıldı.

Koruncuk Vakfı yararına, Birleşmiş Milletler (BM) kararıyla 2012 yılından beri kız çocuklarının gördüğü ayrımcılığa dikkat çekmek üzere kutlanan 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kapsamında; Feyziye Mektepleri Vakfı, Galeri Işık ve Artelen Sanat’ın destekleri ile düzenlenen #HayalimOkul sergisi 25 Ekim’de açıldı. Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Av. Dr. Figen Samuray, Koruncuk Vakfı Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyet Üyeleri, katkı sağlayan sanatçılar ve Koruncuk dostlarının katılımıyla gerçekleşen  #HayalimOkul sergisini, sanatseverler ve sosyal sorumluluk bilincine sahip duyarlı herkes 12 Kasım’a dek; pazar günleri ve resmi tatiller hariç her gün 10:00-19:00 saatleri arasında FMV Galeri Işık’ta ücretsiz ziyaret edebilecek.  

Çağdaş sanat duayenlerini buluşturan #HayalimOkul sergisi 12 Kasım’a kadar FMV Galeri Işık’ta!

 “Kız Çocuklarının Gerçeği, ‘HAYALLERİ’ Olsun.” sloganıyla düzenlenen #HayalimOkul sergisine, Türkiye ve dünya çapında tanınmış çağdaş sanatçılar değerli çalışmaları ile katkı sunuyor. Koruncuk Vakfı’nın desteklediği Koruncuklar yararına gerçekleştirilen sergi; Ahmet Oran, Ali Raşit Karakılıç, Ali Yaycıoğlu, Arşo Kasparyan, Atölye 20 Kollektif Sanatçıları, Balkan Naci İslimyeli, Cem Sağbil, Ertuğrul Ateş, Fevzi Karakoç, Figen Batı, Hayati Misman, Kemal Kara, Mahmut Karatoprak, Malik Bulut, Mustafa Ayaz, Mustafa Pilevneli, Orhan Kurmalı, Pınar Alişan, Saim Erken, Sevgi Karay, Yalçın Gökçebağ, Zahit Büyükişleyen gibi çok önemli sanatçıları bir araya getiriyor.

Resim ve heykel sanatçılarının özgün çalışmalarını sanatseverlerin beğenisine sunan sergi; aynı zamanda sanatı, sosyal sorumluluk bilinci ile buluşturma özelliği de taşıyor. Destek olmak isteyen tüm sanatseverler; kız çocuklarının eğitime erişimlerinin önemine dikkat çekmek üzere Koruncuk Vakfı yararına düzenlenen #HayalimOkul sergisine davet ediliyor.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir