İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Günlerden Bir Gün


Koç Üniversitesi Çocuk (KÜ Çocuk) tarafından yayımlanan “Günlerden Bir Gün”, hayal gücünü yansıtan, düşsel ve şiirsel bir anlatım… 

Giusi Quarenghi’nin eğlenceli metni ve Simona Mulazzani’nin harika çizimleri bizi esnemelerin bulutlara dönüşebildiği, trenlerin denize girip yunuslara ıslık çalmayı öğrettiği gerçeküstü bir dünyaya davet ediyor.

Günlerden Bir Gün, hayal gücünü yansıtan, belki de ancak bir çocuğun bakış açısıyla kavranabilecek düşsel ve şiirsel bir anlatım…

Giusi Quarenghi

1951’de Val Taleggio’da doğdu, küçük bir dağ köyünde büyüdü. Eğitiminin ardından sinema, çizgi film ve televizyon alanlarında çalıştı; senaryolar yazdı. 1982 yılında yayımlanan Ahi, che male (Ah İşte Bu Acıttı!) adlı ilk kitabının ardından, çocuklar ve gençler için yazmaya başladı. 2006’da, İtalya’nın en önemli çocuk kitapları ödüllerinden Andersen En İyi Yazar Ödülü’nü kazandı.

Simona Mulazzani

Milano’da doğdu ve İtalya’nın Pesaro kentinde yaşıyor. 100’den fazla yetişkin ve çocuk kitabı resimledi. 2005’te New York Society of Illustration tarafından gümüş madalya ile ödüllendirildi. 2016’da, İtalya’nın en önemli çocuk kitapları ödüllerinden Andersen En İyi İllüstratör Ödülü’nü kazandı.

Künye Bilgisi:

Günlerden Bir Gün

Yazan: Giusi Quarenghi

Resimleyen: Simona Mulazzani

İtalyancadan çeviren: Begüm Genç

Yayın tarihi: Şubat 2022

Fiyat (KDV Dahil): 46 TL (KDV’den muaftır)

ISBN: 978-625-8022-04-9

Barkod: 9786258022049

Ürün Sırası: 18

Ebat: 24 x 30 cm

Sayfa Sayısı: 36

Kapak Türü: Karton Kapak


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir