İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Finn ile Bahçedeki Dostları


Meraklı Tilki Kitaplığı, gezegenimizin üzerindeki bu benzersiz yaşam için neyin önemli olduğunu, çocuklara en güzel biçimde anlatan, mükemmel bir kitap sunuyor!

Dünya küresel sistemlerinde ne yazık ki biz insanların etkisiyle, gittikçe artan bir değişim yaşanıyor. Sürekli artış gösteren çevre sorunları, iklim değişiminin yarattığı felaketler hepimizi düşündürüyor. Ekolojik yaşam ve dönüşümün ne kadar önemli olduğunu doğa bize sık sık hatırlatıyor.Yoğun nüfusun yaşadığı şehirlerimizdeki doğaya daha sıkı sarılmamız için pek çok neden var! 

Kitabın doğa danışmanı, aynı zamanda saygın bir doğa eğitmeni olan Paul Lawston şöyle diyor:

“Doğayla empati kurmayı öğrenmelerini sağlayarak çocukların doğal yaşamla ve birbirleriyle güçlü bağlar geliştirmelerine yardım edebiliriz. Böylelikle doğaya, yaban hayatına karşı sağlıklı tutumlar geliştirmeleri için onları cesaretlendirebilir, bir sonraki doğa korumacı neslin ilham perileri olabiliriz.”

Doğa dostu Finn’in hayatı şehre taşınmalarıyla alt üst olur. Tek görebildiği sıkıcı, gri binalardır. Ama büyükbabasının ona bir sürprizi vardır: bostanı! Çok geçmeden Finn, doğanın şehrin göbeğinde de bulunabileceğini fark eder ve kış uykusuna yatan kirpinin keşfiyle şaşkına döner. Büyükbabanın nazikçe yönlendirmeleriyle, Finn hem kirpi hem de aç tilkiyle nasıl ilgileneceğini öğrenir…

Çocuk kitapları yazar ve tasarımcısı Rachel Lawston ile yetenekli çocuk kitabı çizeri Lia Visirin;  hazırladıkları serinin bu ilk kitabında, çocukların doğayla güçlü bağlar kurmalarına yardımcı oluyorlar. Metin, güzel hikâyesinin yanında doğa tarihi bilgileriyle dolu. Kuşlar ve bitkilerin, sayfaları bol bol süslediği bu ilham verici hikâye, aynı zamanda kanatlı dostlarımızdan, böceklere ve memelilere kadar, yaban hayatına açılan geniş bir pencere sunuyor.  Kitabın sayfalarında ve sonunda yer alan sayısız türün çizimi, yaşadığımız şehirde her gün karşılaşabileceğimiz türleri çocukların yakından tanımasını sağlayacak.  Kitabın sonunda yer alan yönergelerle aynı zamanda harika bir “ara-bul” kitabı. Kitabın tasarımı ve zarif çizimleri ise tek kelimeyle olağanüstü! 

Doğa eğitmeni Poul Lawston’ın onayından geçen bu güzel resimli kitap; ebeveynler, kütüphaneler ve okullar için aynı zamanda eşsiz bir rehber olacak nitelikte.

İncelemek ve satın almak için tıklayın!

TEMALAR:  Doğaya bağlanma, Empati, Aile.

KÜNYE:

Yazan                 Rachel Lawston

Resimleyen        Lia Visirin

Çeviri/Editör      Sima Özkan              

Basım                  Kasım 2021/ 1. Baskı

ISBN                   978-605-70998-0-8

Boyut                  25 x 23 /32Sayfa 

Kapak                 Kulaklı Karton Kapak, Kuşe sayfalar, İplik dikiş

Yaş                      4yaş ve üstü(Okul Öncesi, 1. ve 2. Sınıflar)

Fiyatı                   48,90TL  

https://www.instagram.com/meraklitilkikitapligi


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir