İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fantastik Bir Çocuk Romanı: Nandiya Ejderhası


Bir ejderha ile tuhaf, inanılmaz maceralar yaşadınız mı? Hem de hiç beklemediğiniz anda…

Kerem’in yaşamı, Ejderha Nan ile karşılaştığı an birden değişir. Yaşadığı bu inanılmaz olayı kısa zamanda en yakın arkadaşı Ecem’le paylaşır. İki arkadaş kendilerini bir anda, ejderha Nan ile birlikte, tuhaf bir serüvenin içinde bulurlar.

Yaşadıkları inanılmaz maceralar sırasında Ejderha Nan’dan şaşırtıcı gerçekleri öğrenirler. Yolculuklarında, Kerem ile Ecem’i zorlu bir mücadele beklemektedir. Sıfır atık ve yeniden değerlendirme karşıtı olan, dünyanın sonunu getirmek isteyen yaratıklarla mücadele etmek hiç de kolay değildir…

Kerem ve Ecem’in NAN ile yaşadıkları sürpriz maceraları okumaya hazır mısınız?

Yazar Ekrem Altıntepe’nin kaleminden soluk kesici bir fantastik roman hedef kitlesi olan çocuk ve ilk gençlik çağındaki okurlarıyla buluşuyor.

Sıfır atık, geri dönüşüm ve ekmek israfı hiç bu kadar fantastik bir kurguyla anlatılmamıştı.

Yazar Ekrem Altıntepe, NANDİYA MACERALARI serisinin ilk kitabı olan NANDİYA EJDERHASI’nda sıfır atık, geri dönüşüm ve iklim değişikliği konularını “NANDİYA” ismini verdiği ve “SIFIR ATIK DİYARI” olarak tanımladığı fantastik bir diyarda işlemektedir.

Bu diyarın baş aktörleri elbette ki çocuklardır. Çocuklara bu diyarda ejderhalar, palyaçolar ve daha birçok canlının içinde bulunduğu fantastik karakterler eşlik etmektedir. NANDİYA’da klasik “iyi ve kötünün savaşı” teması “sıfır atık-geri dönüşüm ve savurganlığın savaşı” olarak ele alınmaktadır.

KİTABA GİT


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir