İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Eyvah, Her Şeyin Bir Kuralı Var!” İMG Yayınları’ndan Çıktı.


Artık hem çocukların hem de büyüklerin beraberce okuyabilecekleri bir kitabımız var.

Yazar Emine KALE uzun yıllar Türkçe ve edebiyat öğretmenliği yaptı. Öğretmenlikte edindiği deneyim ve bilgi birikimini, özellikle çocuklar, aynı zamanda büyüklerle de paylaşmak için bu projenin içinde yer aldı.

Yazmak, özellikle de çocuklar için yazmak oldukça sorumluluk isteyen bir uğraş.

Bu bir ilk roman. Bu romanda öğrenciler öğretmenleriyle masalsı bir yolculuğa çıkmakta. Yolculuk sırasında atılan her adım onların gelişiminde bir yapbozun parçaları gibi yerli yerine oturmakta.

Bu kitapta neler var?

Neler yok ki…

Kitapta, yazım kuralları kurmacanın içerisinde oyunlarla verilmekte. Artık neyi nasıl yazacağım, yanlış mı yazdım, doğrusu neydi, diye dertlenmeye hiç gerek yok.

Hepimizin zaman zaman sıkıldığı, bunaldığı, yazım kurallarının aslında karmaşayı önlemek için nasıl da önemli olduğunu fark ediyoruz.

Dostluk, arkadaşlık, kendine güven, yardımlaşma, aile ilişkileri, tek başına iş yapabilme…

Eline alınca bırakılmayacak bir kitap.

“Büyük A harfi, Kurnaz Tilki’nin, ‘‘İçinizde en önemli kim?’’ sorusunu sormasını, soruyu bilene büyük bir ödül sözü vermesini, bu yüzden arkadaşları harfler arasında en önemli kim tartışmasının başlamasını, bu tartışma nedeniyle Meşe Ağacı’nın başını nasıl şişirdiklerini Orman Bilgesi’ne tek tek anlatmış.

‘Ben bir şeyi merak ediyorum, şimdi ben alfabenin en sonundayım diye hiç mi önemim yok benim?” demiş Küçük z harfi, sesi titreyerek.

Küçük b harfi de, ‘İlk sırada Büyük A harfi olduğu için bizim liderimiz o mu şimdi?’ diye sormuş. Orman Bilgesi, “Hiç öyle şey olur mu? Hepiniz çok ama çok önemlisiniz. Bunu bildiğinizi sanıyordum. Biriniz olmadan diğeriniz bir işe yarar mı sanıyorsunuz. Ayrıca lidere de ihtiyacınız yok sizin. Ama Kurnaz Tilki yapmış yapacağını, sizi birbirinize düşürmek için eline geçen fırsatı hiç kaçırmamış. Siz de hemen ona kanmışsınız,’ diyerek konuşmasına devam etmiş.”   

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir