İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda çocuklara illüzyon, büyüklere tiyatro gösterileri


ENKA Açıkhava Tiyatrosu, 25 Temmuz haftası, sanatseverin keyifle takip ettiği Cimri ve Kral Übü tiyatro oyunları ile illüzyon sanatının Türkiye’deki en ünlü ustalarından Sermet Erkin’i ağırlayacak. 

ENKA Sanat, 25 Temmuz Pazartesi akşamı Tansu Biçer’in yönetmenliğinde ve Serkan Keskin’in çok konuşulan “Harpagon” performansıyla beş sezondur kapalı gişe oynanan Moliere’in ünlü eseri Cimri’yi konuk ediyor.

17. yüzyılda yaşamış Fransız komedya yazarı Moliere’in ünlü eserinde tiyatro severler, belli bir zümreye bakmakla bir genelleştirmeye bakmak arasındaki pencereden birçok insanın ve ailelerin iç ve dış yapısına bakacak, garip rastlantılara tanık olacaklar.

27 Temmuz Çarşamba günü ise yaklaşık yarım asırdır sahnelerde binlerce gösteri sunan, illüzyon sanatının Türkiye’deki en ünlü ustalarından Sermet Erkin, interaktif bir illüzyon gösterisi ile çocuklarla buluşacak. İzleyicilerin ilk dakikadan itibaren katılımcı olacakları bu interaktif gösteride, komedi, heyecan, merak ve müzik dolu unutulmayacak bir gösteri yaşanacak.

Edebiyat ve tiyatro tarihinin en önemli metinleri arasında yer alan Kral Übü28 Temmuz Pazartesi akşamı Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak. Oyun, Polonya Kralı Venceslas’a suikast düzenleyerek onun yerine geçen Übü Ailesi’nin hikayesine odaklanıyor. Metin, ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in Macbeth, Hamlet ve Kış Masalı oyunlarına pek çok gönderme içerirken, tarihteki tüm zorba ve diktatörlere selam niteliği taşıyor.

Cimri 

Tarih: 25 Temmuz 2022, Pazartesi

Saat: 21.15

16+ / 135 Dakika / İki Perde

Sermet Erkin / Çocuklar İçin İnteraktif İllüzyon Gösterisi

Tarih: 27 Temmuz 2022, Çarşamba

Saat: 15.45 

Kral Übü

Tarih: 28 Temmuz 2022, Perşembe

Saat: 21.15

14+ / 90 dakika /  Tek Perde 

Biletlere Biletix.com ve Biletix satış gişeleri ile ENKA Vakfı Ana Gişesinden ulaşılabilir.   


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir