İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünyada 100 Kişi Olsaydı


Redhouse Kidz tarafından yayımlanan “Dünyada 100 Kişi Olsaydı”, ortak yönlerimizi ortaya koyarken, gezegendeki birçok kişiyi etkileyen konuların da altını çiziyor.

Çocuk yazarı Jackie McCann’in kaleme aldığı, Aaron Cushley’in resimlediği “Dünyada 100 Kişi Olsaydı”, Redhouse Kidz tarafından yayımlandı. Şiirsel Taş’ın çevirisiyle yayımlanan ve düşündürücü yönüyle öne çıkan kitap, el ele verirsek sorunları çözebileceğimizi, istediğimiz gibi bir gelecek yaratabileceğimizi vurguluyor.

Dünya üzerinde milyarlarca insan yaşıyor ama hepsini birden kafamızda canlandırmamız zor! Hadi dünyanın küresel bir köy olduğunu ve bu köyde 100 kişinin yaşadığını hayal edelim. Herkes nasıl yaşıyor? Fiziksel özellikleri nasıl? Hangi dili konuşuyorlar? Hepsinin hayatı aynı mı? 

Jackie McCann

Jackie McCann, Londra’da yaşayan Kuzey İrlandalı bir çocuk yazarı ve editörüdür. Bebekler için eğlenceli kitaplar, hareketli kitaplar ve daha büyük çocuklar için resimli kurgu dışı kitaplar tasarlamakta ve yazmaktadır.

Aaron Cushley

Aaron Cushley İrlandalı bir illüstratördür. İllüstrasyon ve grafik tasarım eğitimi almıştır, çocuklar için kitaplar resimlemektedir.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir