İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Disney Türkiye, İyilik ve Cesaretiyle İlham Veren Çocukları Arıyor


Disney, Büyük Prenses Kutlaması  kapsamında, dünya çapında başarılı sanatçıların ilustrasyonlarıyla hazırlanan; cesaret ve iyiliğin önemini yücelten Cesaret ve İyilik Masalları adlı dijital hikâye kitabı serisini çocuklar ve aileleriyle ücretsiz olarak buluşturmaya devam ediyor. Kutlamaların bir devamı niteliğinde Disney, Türkiye’de SosyalBen Vakfı ile sosyal sorumluluk alanında iki fazlı bir iş birliğine imza atıyor. İlk fazda Disney’in sevilen Prensesleri’nden Ariel, Rapunzel ve Moana’nın çevrelerine ilham veren karakter özellikleriyle örtüşen çocuklar seçilecek. İkinci fazda ise ülke çapında 2 bin çocuğa yaratıcılıklarını geliştirecek; cesaret ve iyiliğin önemini vurgulayan Disney temalı aktivite paketleri ulaştırılacak. 

Disney dünya çapında başlattığı Büyük Prenses Kutlaması  kapsamında sevilen 14 Disney Prensesi’nin yeni maceralarının konu edildiği dijital hikâye kitabı serisini geçtiğimiz nisan ayında ücretsiz olarak yayınladı. Cesaret ve iyiliğin önemini yücelten Cesaret ve İyilik Masalları adlı bu seriyle çocuklara “daha iyi bir dünya için” ilham vermeyi amaçlayan Disney, Türkiye’deki kutlamalar kapsamında SosyalBen Vakfı iş birliğiyle anlamlı bir projeye imza atıyor. 

Projenin ilk etabında Cesaret ve İyilik Masalları dijital hikâye kitabı serisinde öne çıkan 3 hikâyenin kahramanı Ariel, Rapunzel ve Moana’nın karakter özelliklerini taşıyan; cesaretleri ve iyilikseverlikleriyle çevrelerine ilham veren çocuklar seçilecek. Değerlendirmelerde, diğer çocukların yaşamlarını iyilik yaparak ya da onlara destek olarak değiştiren/geliştiren, ilham kaynağı olan ve başkaları için unutulmaz anlar yaratmaya yardımcı olan, bağış toplayan, ihtiyacı olan kişilere fayda sağlamak adına etkinlik düzenleyen, fedakarlıkta bulunan çocuklara öncelik verilecek. SosyalBen Vakfı’nın yoğun çalışmalar yürüttüğü SosyalBen Çocukları arasından bu kriterlere uygun olarak seçilecek 7-13 yaş aralığındaki üç çocuğun kendi hikâyeleri üzerinden Disney Türkiye, yurt genelindeki diğer çocuklara nezaket, iyilik ve cesaretin önemi ve yaşadığımız topluma katma değeri konusunda ilham verebilmeyi hedefliyor. 

Disney Türkiye, projenin ikinci etabında yine SosyalBen Vakfı iş birliğinde, ülke genelinde ağırlıklı olarak dezavantajlı bölgelerden 2 bin çocuğa yaratıcılıklarını geliştirecek, cesur olmanın ve iyiliğin önemini pekiştirecek Disney temalı aktivite paketleri ulaştırılacak. Yıl sonuna kadar sürecek çeşitli etkinliklerle desteklenecek kampanya kapsamında Disney Türkiye ayrıca, SosyalBen Vakfı ile birlikte çocuklara yönelik masal okuma atölyeleri de düzenleyecek. 

Disney’in Türkiye’de hayata geçirmeye hazırlandığı projeye yönelik memnuniyetini dile getiren The Walt Disney Company TIG (Türkiye, İsrail, Yunanistan) Bölgesi Kurumsal İletişim ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kıdemli Müdürü İdil Şenerdi Barry, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Cesaret ve iyilikseverlik tüm Disney Prensesleri’mizde öne çıkan en temel karakter özelliklerindendir.  Hikayelerimiz ve kahramanlarımızdan aldığımız ilhamla cesaretin ve iyiliğin dönüştürücü gücünü tüm çocuklarımıza hatırlatmak ve onların yaşamlarına değer katan anlar yaratabilmek hedefiyle SosyalBen Vakfı işbirliğinde sihirli bir projeye imza atıyor olmaktan çok mutluyuz. Bu proje sayesinde hikâyelerimizdeki Disney kahramanları gibi çocuklarımızın da çevrelerinde fark yaratabilen ve topluma değer katan bireyler olmaları yolunda sahip oldukları potansiyeli keşfetmelerine destek olacağımıza inanıyoruz.” dedi.   

 SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi de hem Disney Türkiye ile yaptıkları iş birliğinden hem de kampanyanın hedeflerinden duydukları heyecanı dile getirerek şunları söyledi: “Disney Türkiye ile ülke genelindeki çocuklarımıza ulaşarak onlara iyiliğin ve cesaretin neleri değiştirebileceğini gösterebilmeyi ve bu sayede kendi hikayelerinin kahramanı olabileceklerini hatırlatabilmeyi amaçlıyoruz. Proje sayesinde hem çocuklarımızın içlerindeki gücü keşfederek kendilerini ve becerilerini daha iyi tanımalarına rehberlik edecek; hem de çevrelerine iyilik ve cesaret öyküleriyle örnek olmuş çocuklarımızın hikayelerini Türkiye’nin dört bir köşesindeki yaşıtlarına duyurarak daha fazla çocuğa ilham verebilecek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Cesaret ve İyilik Masalları Hakkında

Disney’in dijital hikaye kitabı serisi Cesaret ve İyilik Masallarıanne-babalar için çocuklarına öğretecekleri en önemli değerlerin neler olduğu konusunda yapılan araştırmalar ışığında oluşturuldu. Disney Prensesleri’nin yeni maceralarını anlatan bu muhteşem dijital masallar serisi 27 Nisan itibariyle ücretsiz olarak dünya çapında çocukların beğenisine sunuldu. Türkiye’deki tüm çocuklar da meraklı, maceracı, özgür ruhlu ve kararlı Ariel; merhametli, iyimser, umut dolu ve azimli Moana ile durdurulamaz, yaratıcı, kararlı ve özverili Rapunzel’in Türkçe’ye uyarlanmış masallarına https://disneyprincessstories.gen.tr adresi üzerinden erişebilir. Ariel, Rapunzel ve Moana’nınkilere ek olarak Elsa ve Sindirella’nın masalları da Türkiye’nin lider süpermarket zincirlerinden Migros’la gerçekleştirilen iş birliği ile ülke çapında çocukların beğenisine sunuldu. Disney hayranı çocuklar ve aileleri bu beş muhteşem masal serisine  https://migrostv.migros.com.tr  adresinden ücretsiz olarak ulaşabilir. 

Disney’in Sosyal Fayda Çalışmaları Hakkında

Faaliyet gösterdiği tüm coğrafyalarda, toplumsal fayda sağlamaya yönelik sürdürdüğü sosyal sorumluluk projelerine her zaman öncelik veren Disney, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek üzere ihtiyacı olanlara fırsat yaratıp, destek ve ilham vermeye kendini kararlılıkla adamış bir markadır.  Büyük Prenses Kutlaması  kampanyası da Disney’in uzun dönemdir iş birliği halinde olduğu saygın vakıflar ve kampanyaya katılmak isteyenlerle birlikte çocuklar ve ailelerine yönelik duygusal dayanıklılık yaratma amaçlı çalışmalarına iyi bir örnek teşkil etmektedir. Bu çalışmalar üzerinden evrensel değerleri temel alan Disney markasının, hikayelerinin ve karakterlerinin gücünü, çocuklar ve aileleri için, en ihtiyaç duydukları zamanda yaşama Değer Katan Anlar  yaratmak ve ilham olmak için seferber eden Disney, 2019’da Avrupa genelinde çocuklar için 26 binden fazla değer katan an yaratmıştır. Disney’in sosyal sorumluluk alanında yürüttüğü kampanya ve programları hakkında daha fazla bilgi için  www.thewaltdisneycompany.eu  adresini ziyaret edebilirsiniz.

SosyalBen Vakfı hakkında

SosyalBen Vakfı, dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların sosyal becerilerini ve benliklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçlayan, bu amaç doğrultusunda ulusal ve uluslararası düzeyde kişisel gelişimlerine katkı yapacak saha ve eğitim çalışmaları gerçekleştiren, çocuk ve gençlerin yaşadıkları dünyadan sorumlu yetişkinler olarak yetiştirmeleri için sosyal sorumluluk, girişimcilik ve gönüllülük bilinçlerini ve becerilerini güçlendirmeyi amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur. SosyalBen Vakfı saha çalışmaları boyunca resim, müzik, dans, yaratıcı yazarlık, kısa film, fotoğraf, spor, oyun, icat, gibi birçok alandaki çalışmalarıyla çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamaktadır.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir