İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Deniz Ungan’ın İlk Kitabı “Palindrom Ülkesi” Raflardaki Yerini Aldı


Deniz Ungan’ın ilk kitabı “Palindrom Ülkesi” Bilgiyolu Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

‘Yeni keşiflere, eğlenceli bambaşka bir dünyaya ve biraz da maceraya ortak olmaya var mısınız?’’

Bir ülke hayal et!

Burada her şey çok renkli, canlı ve eğlenceli! Ama bazı şeyler de bir o kadar ters. Bazen biraz düz biraz aynı sanki… Üstelik burayı bilen çok az kişi var.

Peki, ya bunlardan biri kapı komşunsa? Evet, onlar bahçeyi yağmur yağarken suluyor. Horoz yumurtalarına şeker katıyor. Ama yalnızca bu kadar da değil tabi. Kim bilir daha neler
var? Sadece kimse bilmiyor.

Komşuları Lal Hanım ve Ege Bey’in evindeki minik tuhaflıkların farkına varan sevimli Bora ise önce şaşırıyor ve eğleniyor. Sonra biraz araştırıyor ve kendini çok başka bir dünyanın içinde buluyor. Ama bu macerada her zamanki gibi yalnız değil. En sevdiği arkadaşı Nilin ile eğlenceli keşifler ve süper zamanlar, onları bekliyor.

Palindrom” ne demek? Hemen oradan başlayalım, isterseniz. Palindrom, tersten de okunuşu aynı olan kelime, cümle veya sayılar için kullanılan bir kelime…

“Palindrom Ülkesi” ise Deniz Ungan’ın işte bu anlamdan yola çıkarak yazdığı, Belen Sipreoğlu’nun resimlediği hayal gücünün ortak olduğu, arkadaşlık temalı tam bir macera romanı.

Adından da anlaşılacağı üzere bu ülke de bazı şeyler biraz farklı, biraz maceralı… Nasıl anlatsak, belki de biraz sihirli…

Üstelik ülkeyi orada yaşayanların dışında henüz kimse bilmiyor. Ama meraklı mı meraklı Bora ve arkadaşı Nilin, hiç beklemedikleri bir anda burayı keşfediyor ve heyecan dolu macera başlıyor. Bu iki arkadaş sadece ülkenin değil, isimlerle, sürprizlerle, kelimelerle daha önce bilinmeyen bir dünyanın kapısını aralıyor.

Minik okurlar sayfalar arasında gezinirken, kendilerini bu çok eğlenceli dünyaya kaptırıyor. Bazen komik anlara tanık olurken bazen de çok şaşırıyor. Ve tabii ki iki sevimli dostun macera dolu keşiflerine ortak olurken, sorumluluk almayı, yaratıcılıklarını kullanmayı ve biraz da hayal kurmayı ihmal etmiyorlar.

Kitap, Bilgiyolu Yayınevi etiketiyle raflarda ve yayınevinin internet sitesinde satışta.

Yayınevi: Bilgiyolu
Yazan: Deniz Ungan
Resimleyen: M. Belen Siperoğlu
Yaş Aralığı: 7+
Sayfa Sayısı: 96
Türü: Roman

Kısa Tanıtım

Afacan ve meraklı Bora, öğrenmeyi ve eğlenmeyi çok seven bir çocuktur. Aynı sokakta oturan komşuları Lal Hanım ve Ege Bey ile de zaman geçirmeye bayılan Bora, onların evine gittiği bir gün değişik bir şeyler olduğunun farkına varır. Komşuları hem kendileri gibidir hem de biraz farklıdır. Hiç vakit kaybetmeden gördüklerini en yakın arkadaşı Nilin ile paylaşır. Ve meraklarına dayanamayan bu iki sevimli arkadaş için macera başlar. Bakalım, bu eğlenceli ve sihirli yolculukta onları neler beklemektedir?

Deniz Ungan hakkında

Deniz Ungan, 1979 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini aynı şehirde tamamlayarak, eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksek Okulu’nda devam etti. Kitaplara ve edebiyata olan ilgisi onu hem okumaya hem de yazmaya teşvik etti. Üniversite dönemi ile başlayan kurumsal hayatında, yaratıcı sektörlerde farklı pozisyonlarda görev aldı. Çocukların her şeyi özgürce ve rengârenk anlatabildiği fantastik dünyalarından çok etkilenerek, uzun bir dönem bununla ilgili seminer ve eğitimlere katılarak araştırmalar yaptı. Edebiyata olan ilgisini hiç kaybetmedi. Şu an, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi “Türk Dili ve Edebiyatı “ bölümünde eğitimine devam etmektedir. Deniz Ungan, İstanbul’da yaşamaktadır.

BilgiYolu Kültür Yayıncılık

Yayıncılıkta 25. yılını dolduran ve bugüne dek on binlerce çocuğun eğitim hayatına katkı sunan Birey & Bilgiyolu Yayınları, Çocuk ve Gençlik Edebiyatı alanında ülkemizin çocuklarını nitelikli yayınlarla buluşturmak ilkesiyle yeni ürünler yayınlamaya başladı. Bilgiyolu Kültür Yayınları, çocukların ve gençlerin kişisel gelişimlerine, hayal dünyalarına ve yetişkinlerle iletişimlerine katkı sunabilecek, içeriğiyle edebi zevklerini, çizim ve tasarımlarıyla görsel sanat bilinçlerini geliştirecek bir koleksiyon ile yola çıktı. Bu yolculukta çağdaş, eşitlikçi, çocuk gerçeğini öne çıkaran, çocuğu birey olarak kabul eden
ve ona yönelik metinlerde buyurgan bir öğreticilik içermeden, eğlendiren, düşündüren, aynı zamanda hayata özgür bir birey ve toplumsallaşmış bir varlık olarak hazırlanmasında köprü işlevi oluşturacak bu ilkeler doğrultusunda, çocuk ve gencimizi edebi ve estetik değer taşıyan kitaplarla buluşturmayı amaç edindi.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir