İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Deniz Ungan’ın ikinci kitabı “Palindrom Ülkesi 2” Bilgiyolu Kültür Yayınları etiketi ile raflarda!


Palindrom Ülkesi’nde macera devam ediyor.

Her şeyin farklı ama bir o kadar eğlenceli olduğu ülkede tren istasyonundaki saat bir anda bozuluyor ve işler karışıyor.

Saatler bozulursa tekrar düzeltilir ama bu ülkede tek doğru gösteren saat tren istasyonunda var. Aksayan işler, geç kalınan okullar, dahası uyanılamayan sabahlar… Her şey bir anda değişiyor.

Daha önce böyle büyük bir arıza ile karşılaşmayan Palindrom Ülkesi sakinleri çok şaşkın! Sevimli arkadaşlar Bora ve Nilin onlara yardım etmek istiyor ve heyecan yeniden başlıyor. Kahramanlarımız bu aksiliği düzeltmek için yola koyuluyor.

Bakalım yanlışlık nerede, daha doğrusu kimde? Bozulan saat kulesindeki ipucunu bulabilecekler mi? Ülkenin güzel çiçek bahçesi, tamircinin yıldız gözlem kulesindeki evi.. Ama bunlar yetmeyecek. Bu ikilinin galiba bu macerada daha başka şeylere de ihtiyacı olacak. Onlarla birlikte bu maceralı yolculuğa sen de hazır mısın?

Yayınevi: Bilgiyolu Kültür
Yazan: Deniz Ungan
Resimleyen: M. Belen Siperoğlu
Yaş Aralığı: 7+
Sayfa Sayısı: 88
Türü: Roman

Deniz Ungan

Deniz Ungan

Deniz Ungan, 1979 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve Orta Öğrenimini aynı şehirde tamamlayarak, eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksek Okulu’nda devam etti. Kitaplara ve edebiyata olan ilgisi onu hem okumaya hem de yazmaya teşvik etti.

Üniversite dönemi ile başlayan kurumsal hayatında, yaratıcı sektörlerde farklı pozisyonlarda görev aldı.

Çocukların her şeyi özgürce ve rengârenk anlatabildiği fantastik dünyalarından çok etkilenerek, uzun bir dönem bununla ilgili seminer ve eğitimlere katılarak araştırmalar yaptı.

Edebiyata olan ilgisini hiç kaybetmedi. Şu an, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi “Türk Dili ve Edebiyatı “ bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Deniz Ungan,  İstanbul’da yaşamaktadır.

BilgiYolu  Kültür Yayıncılık

Yayıncılıkta 25.yılını dolduran ve bugüne dek on binlerce çocuğun eğitim hayatına katkı sunan Birey & Bilgiyolu Yayınları, Çocuk ve Gençlik Edebiyatı alanında ülkemizin çocuklarını nitelikli yayınlarla buluşturmak ilkesiyle yeni ürünler yayınlamaya başladı. Bilgiyolu Kültür Yayınları, çocukların ve gençlerin kişisel gelişimlerine, hayal dünyalarına ve yetişkinlerle iletişimlerine katkı sunabilecek, içeriğiyle edebi zevklerini, çizim ve tasarımlarıyla görsel sanat bilinçlerini geliştirecek bir koleksiyon ile yola çıktı. Bu yolculukta çağdaş, eşitlikçi, çocuk gerçeğini öne çıkaran, çocuğu birey olarak kabul eden ve ona yönelik metinlerde buyurgan bir öğreticilik içermeden, eğlendiren, düşündüren, aynı zamanda hayata özgür bir birey ve toplumsallaşmış bir varlık olarak hazırlanmasında köprü işlevi oluşturacak bu ilkeler doğrultusunda, çocuk ve gencimizi edebi ve estetik değer taşıyan kitaplarla buluşturmayı amaç edindi. 

www.bilgiyolu.com.tr


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir