İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dark İstanbul Çocuk Yayınlarının ilk kitabı Küçük Cesur Balık-Son Muhafız raflarda yerini aldı


“Boğaz’ın derin sularında kaderin birleştirdiği arkadaşlığın heyecanlı ve inanılmaz bir serüvene dönüşen romanı.”

Ünlü çocuk kitapları ressamı ve yazarı Serhat Filiz’in kaleminden ve fırçasından yepyeni bir kahraman can buldu. Küçük Cesur Balık İstavrit İsmail.

Özet:

Marmara Denizi’nde çok karanlık şeyler oluyor. Balçık gibi bir madde suları hızla kaplarken hem deniz canlıları hem de insanlar ortadan kayboluyor. İstanbul’un güzelliğine güzellik katan o masmavi sulardan geriye terk edilmiş bir deniz kalıyor. Daha da fenası, umudunu yitirmiş canlılar kurtuluşu başka denizlere göç etmekte buluyor. Eyvah, böyle devam ederse İstanbul’u çevreleyen güzelim deniz bir balçık gölüne dönecek!

Ama durun biraz, henüz her şey bitmedi. Hemen herkes umudunu kaybettiyse de halen direnenler var. Boğaz’ın en havalı martısı Rıfkı, kırmızı kabuğu ve keskin kıskaçlarıyla Yengeç Yeşim ve minicik cüssesinden beklenmeyecek cesarete sahip İstavrit İsmail kötü gidişata “dur” demeye kararlılar. Üstelik Denizlerin Süper Kahramanı diye anılan Barbunya Balığı Dalgacı Mahmut ile bu suları yüzlerce yıldır koruyan gizemli bir varlık da onların tarafında.

İyi ama günden güne güçlenen ve yok ediciliği her dakika artan korkunç bir düşmana karşı ne yapabilirler ki? Güçleri bu büyük mücadele için yeterli mi? Ya karşılarında düşündüklerinden de büyük bir tehlike varsa?

Hazır olun! Marmara Denizi’nin görüp görebileceği en büyük direniş başlamak üzere! Hemen kendinizi turbo moduna alın ve sayfaları çevirmeye başlayın. Çünkü kahramanlarımızın sizin desteğinize ihtiyaçları var.

Değerli ebeveyn,

Dark İstanbul Çocuk bölümümüzde. Bundan böyle ardı ardına dünyadaki muadilleriyle kıyaslanabilecek eserleri sizlere sunacağız. Örneğin ilk kitabımız Küçük Cesur Balık.

Artık bizim de bir Kayıp Balık Nemo’muz var diyebiliriz. Fakat bizimkisi İstavrit hem de Laz. Sanki Disney ekranlarından fırlamışçasına ustalıkla çizilen karakterler, şahane bir macera ve dostluk hikayesi, daha şimdiden neler olacağını müjdeliyor gibi. Bu kahramanların çizgi film olacağını söylememize gerek yok sanırız.

Küçük Cesur Balık – Son Muhafız önce okuyucusu ile sonra da izleyicisi ile buluşmak için sizlerle ve çocuklarınızla tanışmayı bekliyor.

Dark İstanbul Çocuk Ekibi


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir