İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çocuklar İçin Gaz Çıkaran Hayvanlar Rehberi


Köpekler pırtlar. Kediler pırtlar. Atlar da pırtlar (hem de çok). Peki ya yılanlar? Örümcekler? Ahtapotlar? 

En sevdiğin hayvanlar dışında adını bile duymadıklarının da yer aldığı, içi pırtlarla dolu bu kitap sayesinde, hangi hayvanların en pis kokan pırtı çıkardığını, hangilerinin en çok pırtladığını ve bu kokuların nasıl oluştuğunu öğreneceksin. Hatta kendi aralarında gizli pırtlama mesajlaşmaları olan canlıyı bile tanıyacaksın. 

Yazan: Nick Caruso – Dani Rabaiotti 

Resimleyen: Alex G. Griffiths 

Çeviren: Erinç Karakan

Yaş aralığı: 5 yaş ve üzeri

Sayfa sayısı: 44 sayfa – Sert kapak

Boyut: 21 cm x 23,5 cm

Baskı yılı: 2021

ISBN: 9786254436482

Nick Caruso 

Alabama Üniversitesi Biyolojik Bilimler Bölümü’nde doktora yaptı. Bir süredir Virginia Tech’te Balık ve Yaban Hayatı Koruma Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışıyor. Bu kitabı birlikte yazdığı Dani Rabaiotti’yle burada tanıştı. Gelecekte araştırmalarına devam etmek istiyor ama bir diğer hedefi de daha çok kitap yazmak. Caruso, Virginia’da yaşıyor.

Dani Rabaiotti

Londra Zooloji Derneği’nde doktora adayı ve zoolog. Nick Caruso ile birlikte The New York Times’ın en çok satanlarından Does it Fart? The Definitive Field Guide to Animal Flatulence’ın yanı sıra iki kitap daha yazdı. İklim değişikliğinin Afrika yaban köpekleri üzerindeki etkisi üzerinde çalışan Rabaiotti, Londra’da yaşıyor.

Alex G. Griffiths 

İngiliz sanatçı ve çocuk kitapları illüstratörü. Çocukluğunda her fırsatta bir şeyler karalardı, yıllar sonra da bu durum değişmedi. Çalışmalarında mürekkebi suluboya ve dijital dokularla birleştiren İngiliz sanatçı, şu anda Toronto’da illüstratör ve grafik tasarımcı olarak çalışıyor.

Erinç Karakan 

1980 doğumlu. Çocukluğu Mersin’de geçti, lisans ve yüksek lisans eğitimini Başkent Üniversitesi’nde tamamladı. Oğlu Derin’e kitap okumaya başladıktan sonra çocuk kitapları dünyasına girdi. İstanbul’da yaşayan ve profesyonel iş hayatında yönetici olarak çalışan Karakan, ayrıca çocuk kitapları çeviriyor.

MEAV Yayıncılık- www.meav.com.tr   


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir