İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÇGST Yaz Sanat Kampı Çanakkale’de Başlıyor!


Yeni nesil sahne sanatları yaratıcısı” Biraderler Yapım’ın çocuk ve gençlere yönelik projeler geliştirdiği sosyal girişimi Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) 19-25 Haziran ve 26 Haziran-2 Temmuz 2022 tarihlerinde Çanakkale’de Yaz Sanat Kampı düzenliyor.

Türkiye’nin“Yeni nesil sahne sanatları yaratıcısı” Biraderler Yapım’ınsosyal girişimi Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) uygarlık ve tiyatro tarihinin çok zengin olduğu topraklar üzerine kurulu Çanakkale’de çocuk ve gençlere özel ÇGST Yaz Sanat Kampı düzenliyor. Bu toprakların bıraktığı mirası anlamak, kavramak, yaşamak ve tiyatro tarihine başka bir pencereden bakmak amacıyla organize edilen ÇGST Yaz Sanat Kampı, 19-25 Haziran ve 26 Haziran-2 Temmuz 2022 tarihlerinde iki dönem olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesi’nde gerçekleşecek. 7 gün 6 gece boyunca sürecek tempolu, bol eğlenceli, öğrenmeli ve uygulamalı ÇGST Yaz Sanat Kampı’na, 8- 18 yaş grubu ve aileleri katılabilecek.

YAŞANTI ODAKLI SANAT ATÖLYELERİ

Kamp içerikleri bu topraklarda doğmuş/ gelişmiş sanat anlayışlarını, tiyatro ve yan disiplinlerini merkezine alarak oluşturuldu. Diksiyon, Sahne/ Oyunculuk, Müzik, Dans ve Tasarım Atölyeleri şeklinde beş farklı atölye kurgulandı. ÇGST’nin temel akademik programı devam ederken kamp katılımcıları antik dönemin sanat anlayışını kavramaya ve uygulamaya çalışacak. Mitler, Antik Yunan oyunları, Homeros Destanı, tanrılar, yarı tanrılar, sıra dışı karakterler bu kampta çocuklara eşlik edecek.

KAMPIN SONUNDA PERFORMANS SERGİLEYECEKLER

ÇGST Yaz Sanat Kampı tempolu, bol eğlenceli, öğrenmeli, uygulamalı bir maraton kamp. Disiplinler, gelenekler ve şehirler arası bir buluşma. Katılımcıların köklerini bulmasına ve belki de hayattaki yönünü tayin etmesine yardımcı olacak ÇGST Yaz Sanat Kampı, hem eğitmenlerin hem katılımcıların hayatlarında sadece bir anı olarak kalmayacak. Düne ve bugüne başka pencerelerden baktıracak kampın sonunda katılımcılar tüm öğrendiklerini kendi ifadeleriyle bir performansa dönüştürecek.

*ÇGST Yaz Sanat Kampı, 1’er haftalık 2 dönemden oluşturuldu. İlk hafta Troya -Homeros Destanı ve Antik Yunan Tiyatrosu-Mitler, İkinci hafta Çanakkale ve Destanı ve Geleneksel Türk Tiyatrosu konuları ele alınacak. Katılımcılar tercihilerini ilk hafta ya da ikinci haftadan yana kullanabilecek ya da iki haftaya birden katılabilecekler.

Detaylı bilgi ve ön kayıt için:

www.cgst.online

etkinlik@biraderleryapim.com


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir