İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Birazcık Endişeli


Gelincik, büyük ve öfkeli bir fırtınaya yakalandığında saklanmak için bir kale inşa eder.

Ve bir gün rüzgârda oynamayı ve yağmurda su sıçratmayı seven Köstebek ile tanışır. Gelincik, korkularını yenmeyi ve hava nasıl olursa olsun eğlenmeyi öğrenebilir mi acaba?

Sevilen yazar Ciara Gavin’in olağanüstü güzel hikayesi ve ödüllü çizer Tim Warnes’ın sevimli çizimleriyle yepyeni, kusursuz bir kitap: “Birazcık Endişeli”

Büyükten küçüğe hepimizin uzun zamandır hissettiği bir duygu var: Birazcık endişeliyiz. Bazılarımız diğerlerinden biraz daha fazla. Nedeni, sadece pandemi değil üstelik. Pek çok şeyden kaygı duyabiliyoruz.

Bir çok çocuk; okulu,sosyal aktiviteleri ve iyi bir gece uykusunu kafalarında dönüp duran endişeli düşünceler yüzünden kaçırıyor.Çocukların gece gündüz bu durumda olduğuna şahit olan pek çok ebeveyn ise hayal kırıklığı ve çaresizlik duygusuyla büyük üzüntü yaşıyor.Okula gitme, servise binme, evden ayrı kalma, arkadaşsız kalma, başarısız olma gibi pek çok konuda çocuklar kaygı ve korku yaşayabiliyor.

Bu kitap; endişe ve korku duygusunu yaşa uygun bir biçimde, nazikçe ele alıyor. Önemli mesajlarla katmanlanmasına rağmen hikâye çok eğlenceli ve moral verici!

Çocukları; kendi içlerinde ve başkalarında bulunabilecek sorunlara karşı anlayışlı olup empati yapmaya teşvik ediyor.Ayrıca arkadaşlığın önemini, arkadaşların birbirlerini nasıl destekleyebileceğini, durum ne olursa olsun nasıl neşeli kalınabileceğini vurguluyor.

Zor bir durum karşısında; zorluğu kabul edip üstesinden gelmeyi mi seçiyoruz yoksa geri çekilip kaygının bizi ele geçirmesine izin mi veriyoruz? Köstebek bize; başkalarının korkunç veya zorlayıcı bulabileceği durumlara, doğru ve olumlu bakmamızı öğretiyor. Tecrübeli illüstratör Tim Warnes’ın duyguları anlatan çizimleri ise muhteşem! Kahramanlarımızın arasında yeşeren dostluk ve güveni; Köstebeğin elini Gelinciğin omzuna koyup; “Şimdi şöyle güzel bir fırtına çıksa kime ne zararı olur ki?” sözünden yoğun olarak hissedebiliyoruz. Warnes’ın renkleri kullanmadaki ustalığıda bunda çok etkili. Özellikle yoğun fırtına ve yağmurdan sonra güneşin açması; zorlukların geçici olduğunu, zor günlerin ardından bol ışıklı günlerin geldiğini hatırlatıyor.

Hepimiz farklıyız. Ancak yalnız değiliz. Birbirimizin duygularını küçümsemeden, aksine kontrol edemediğimiz ve bizi korkutan şeylere karşı daha anlayışlı bakarak birbirimizi destekleyelim. Hayatın güzelliklerini birlikte paylaşalım.

Her tür endişeyle ve ilk kez okula başlama gibi yeni deneyimlerle yüzleşen çocuklar için mükemmel! Büyük küçük tüm endişelilerin okuması gereken harika bir hikâye.

incelemek ve satın almak için tıklayın.

KÜNYE:

Yazar     Ciara Gavin

Çizer      Tim Warnes

Basım     Mart 2021/ 1. Baskı

ISBN        978-605-67289-6-9

Boyut      24,5 x 28/32 Sayfa /Karton kapak/İplik dikişli Amerikan cilt

Yaş          Okul Öncesi(3-6Yaş)


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir