İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bilgiyolu Kültür Yayınları’nın Düzenlediği ”Pandemi Döneminde Çocuk Olmak” Adlı Yarışmanın Kazananları Açıklandı


Bilgiyolu Kültür Yayınları’nın 2020 yılının sonbaharında başlattığı ”Pandemi Döneminde Çocuk Olmak” başlıklı yarışma sonuçlandı. Proje editörlüğünü, aynı zamanda yayınevi editörü de olan Prof. Dr. Necdet Neydim’in yapmış olduğu ve çok kıymetli jüri üyelerinden oluşan yarışmanın kazananları aşağıdadır.

 • Yaş dönemine dönük bölümün kazananları:
 • Birincilik Ödülü, Anneannemin Defteri başlıklı metniyle Yasemin Yılmaz Yüksek’e,
 • İkincilik Ödülü, Kırmızı Kapüşonlu Kız başlıklı metniyle Melisa Ayşegül Çal’a,
 • Üçüncülük Ödülü, Pandemi Günlükleri başlıklı metniyle İpek Ortaer Montanari’ye layık görülmüştür.

  Dördüncü ve beşinci olarak belirlenen iki kişiye de mansiyon ödülü verilecektir.

 • Evimizin İçindeki Lunapark başlıklı metniyle Savaş Ünlü dördüncü olarak,
 • Çılgın Ninem başlıklı metniyle Emin Eser beşinci olarak belirlenmiştir.

8+ yaş dönemine dönük bölümün kazananları:

 • Birincilik Ödülü, Kalemin Fısıltısı başlıklı metniyle Buket Çetin‘e
 • İkincilik Ödülü, İtinalı Karantina başlıklı metniyle Serhan Ok‘a
 • Üçüncülük Ödülü, Bilgi Adası başlıklı metniyle Serkan Erden‘e layık görülmüştür.

  Dördüncü ve beşinci olarak belirlenen iki kişiye de mansiyon ödülü verilecektir.

 • Hokus Pokus Karamelus başlıklı metniyle Ebru Köfter dördüncü olarak,
 • Küçük Bir Tavsiye başlıklı metniyle Muradiye Taplı beşinci olarak belirlenmiştir.

  Bilgi Yolu Kültür Yayınları tüm katılımcılara teşekkür ederken kazananları gönülden kutladığını açıkladı. Çocuk edebiyatına yeni kalemler kazandırmanın yanında, oluşturduğu başlıkla pandemi döneminde yazarların çocuğa bakışına yönelik çeşitli çalışmaları da inceleme ve değerlendirme fırsatı bulan Bilgi Yolu Kültür Yayınları, yayınevi olarak çocuğa olan yaklaşımımızın gerektirdiği şekilde buyurgan bir didaktizmden uzak, onu kendi dünyasında özgür bir birey olarak kabul eden içeriklerle çocuk edebiyatına yepyeni, nitelikli eserler kazandırmaya devam edeceğini belirtti.

 Bilgi Yolu Kültür Yayınları

Yayıncılıkta 25. yılını dolduran ve bugüne dek on binlerce çocuğun eğitim hayatına katkı sunan Birey & Bilgiyolu Yayınları, çocuk ve gençlik edebiyatı alanında ülkemizin çocuklarını nitelikli yayınlarla buluşturmak ilkesiyle yeni ürünler yayınlamaya başladı. İlk ürünlerini 2019 sonbaharında yayımlayarak Türk ve Dünya Edebiyatı’ndan seçme öykü ve romanlarını kitapseverlerin beğenisine sundu. Bilgiyolu Kültür Yayınları çocukların ve gençlerin kişisel gelişimlerine, hayal dünyalarına ve yetişkinlerle iletişimlerine katkı sunabilecek, içeriğiyle edebi zevklerini, çizim ve tasarımlarıyla görsel sanat bilinçlerini geliştirecek bir koleksiyon ile yola çıktı.

Bu yolculukta çağdaş, eşitlikçi, çocuk gerçeğini öne çıkaran, çocuğu birey olarak kabul eden ve ona yönelik metinlerde buyurgan bir öğreticilik içermeden, eğlendiren, düşündüren, aynı zamanda hayata özgür bir birey ve toplumsallaşmış bir varlık olarak hazırlanmasında köprü işlevi oluşturacak bu ilkeler doğrultusunda, çocuk ve gencimizi edebi ve estetik değer taşıyan kitaplarla buluşturmayı amaç edindi. Edebiyat dünyasında deneyimli bir ekiple, her yaştan çocuğa, Türk ve Dünya edebiyatının seçkin, yaratıcı, eğlenceli ve derinlikli eserlerini sunmak için çıkılan bu yolculukta buluşmak dileğiyle…


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir