İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Satış Rekorları Kıran Çocuk Kitabı Şimdi BluTV’de!


Genç yazar Mert Arık’ın geçtiğimiz yıl satış rekorları kıran kitabı Benim Zürafam Uçabilir çizgi dizi oldu.

Timaş Çocuk etiketiyle yayımlanmasıyla birlikte üst üste defalarca baskı yapan Benim Zürafam Uçabilir, dijital platformlarda da ses getirmeye hazırlanıyor. Çizgi dizi hakları BluTV tarafından satın alınan kitabın ilk sezonu yakında yayınlanmaya başlayacak. Hikayesi Portakal İlkokulu’nda geçen, ilk sezonu dokuz bölümden oluşan çizgi dizinin senaryosunu da yine Mert Arık kaleme aldı.

Resim derslerini çok seven Moni’nin bir resim dersinde zürafa çizememesiyle başlayan hikayesi yüzbinlerce çocuğun büyük ilgisini çekti. Çocuklara hayal etmenin, kendine inanmanın, azim ve cesaretin önemini anlatan Benim Zürafam Uçabilir için geçtiğimiz aylarda bir de ödüllü resim yarışması düzenlendi.

Bir hayalle başlayan hikayesinin BluTV’de çizgi diziye dönüşmesinin sevincini yaşayan yazar Mert Arık ilk duygularını sosyal medya hesabından şu sözlerle paylaştı: “Çizgi filmimiz için gün sayıyoruz artık. Türkiye’nin en büyük dijital platformlarından birinde heyecan dolu bir macera başlayacak.”

Çizer Hüseyin Sönmezay’ın birbirinden güzel görselleri ile okurlarına büyük keyif sunan kitabın ilk tanıtım videosunu izlemek için tıklayın.

Benim Zürafam Uçabilir’in konusu şöyle:

Herkes zürafa resmi çizebilir. Siz de çizebilirsiniz!

Moni, resim derslerini çok severdi. İlginç şekiller çizmeye ve renklerle oynamaya bayılırdı. Fakat bir gün tuhaf bir şey oldu. Moni resim çizemedi.

Hem de zürafa resmini… Öğretmeni, Moni’yi hayal ettiği her zürafayı çizebileceği konusunda cesaretlendirmeye çalışsa da o ikna olmuyordu.

Ancak öğretmeninin pes etmeye niyeti yoktu. Tabii Moni’nin de… Peki Moni, zürafa resmi çizebildi mi?

Hayal etmenin, kendine inanmanın, azim ve cesaretin önemini vurgulayan “Benim Zürafam Uçabilir”, kendini keşfetmek ve özgürce hayal etmek isteyen herkesi büyüleyici dünyasına ortak olmaya davet ediyor.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir