İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gül Çetin’in iki yeni kitabı “Bazen” ve “Kümülüs Diyarı’nda Olağanüstü Bir Gün” okurlarla buluştu!


Tasarımcı, Yazar Gül Çetin’in sevgi ve umutla harmanladığı şiirsel üslubuyla yazdığı ve kendine has masalsı illüstrasyonlarıyla çizdiği  “Bazen” ve “Kümülüs Diyarı’nda Olağanüstü Bir Gün” kitapları Luna Çocuk yayınlarından çıktı. 

“Bazen bir gün başlar, Ama sen başlamak istemezsin güne.” 

Çocuk olmak değiştirmez bazen gerçeği.

Bu kitap içindeki hüzünle savaşmak yerine kucaklaşmanın hikayesidir. Çocuklar için, çocuk tarafını koruyabilmişler için ya da ondan vazgeçmişler için… Bazen doğan güne rağmen hayatın olağan akışı devam ederken, hüzün, yalnızlık, umutsuzluk gibi duygular ile baş etmenin yolu bu kitapta. Sadece okul öncesi çocuklar için değil, çocukluğunu hatırlayan herkes için derin ve ilham verici bir hikâye… 

Kümülüs Diyarı’nın bulutlarına kara lekeler bulanıyor. Acil durum sesleri meydanda yükseliyor. “Boooyn! Booooyn! Booooooooyn!”

Belli ki diyarda bir şeyler ters gidiyor. Kararan bulutlar öfkeli! Yıldırımların, kızgın ışıkların habercisi! Gökkral ve Gökkraliçe endişeli.

Ama bir yol bulunur her zaman bu diyarda.

Bir fikir ve dayanışma ülkeyi kurtarmaya yeter mi?

7-10 yaş çocuklara hitap eden kitap, bireysel çabanın nasıl toplumsal bilince dönüştüğünü ve bu dönüşümün tüm  sorunlarla baş edebilen yıkılmaz gücünü anlatıyor. Gül Çetin ayrıca iki kitabı özelinde okullarda çocuklarla bir araya gelerek atölyeler düzenliyor.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir