İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bade: Sahneye çıktığımı düşününce çok heyecanlanıyorum


Tiyatro ve dönen sandalye tutkunu Bade S. ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Röportaj: Taşkın Genç

Merhaba Bade. Neredeyiz biz?

Sığacık’tayız. Sığacık İzmir’de, İzmir dünyada.

Peki sen burada ne yapıyorsun?

Okula gidiyorum, geziniyorum, yemek yiyorum. Tekvandoya gidiyorum.   

Tekvando mu? Harika. En fazla ilgini çeken spor dalı hangisi peki?

Jimnastik ve yoga.

Peki neden sevdiğini hiç düşündün mü?

Jimnastikte esnemeyi çok seviyorum çünkü sağlıklı hissediyorum. Yogada odaklanmayı seviyorum. Sakinleştiriyor. Bir de babamla futbol oynamayı severim ama o spor sayılmaz, oyun oluyor. (Gülümsüyor.)

Peki en fazla ilgini çeken sanat dalı hangisi?

Renkleri seviyorum özellikle kırmızıyı. Her yeri kırmızı boyamak istiyorum. Kalpler, çiçekler yapmak istiyorum. Ama en sevdiğim sanat resim diyemem. Oyun hamurum olsa kırmızı bir at yapmak isterim. Müziği de seviyorum ama galiba en sevdiğim tiyatro. Sahneye çıktığımı düşününce çok heyecanlanıyorum. İzlemeyi de seviyorum, annemlerle gidiyoruz.

Bu ikisini bir araya getirmeyi düşündün mü hiç? En sevdiğin sporla en sevdiğin sanatı birleştirmeyi düşünsen ne olur sence?

Pek düşünmedim. Sahneye çıktığımda gergin ve heyecanlı hissediyorum.  Jimnastik gerginliğimi azaltır, yoga ile sakinleşirsem kendimi bulmuş olabilirim. Böyle birleştirilebilir mi?

Tabii ki birleştirilir. Hem de harika birleştirdin. Tebrik ederim. Bunun üzerine bir de bilim dallarını sorsam ne dersin? En çok ilgini çeken bilim dalı mesela?

Bilim deyince aklıma bir tek deney geliyor. Tiyatroda da denemeler yapıyoruz. Prova deniyor. Öyle birleştirilir.

Deney eşittir prova. Süper cevap. Harikasın. Peki yaparken en çok keyif aldığın aktivite nedir? Oyun, kitap, tv izleme vs.

Resim yapmayı seviyorum. Anneannemin iş yeri için süsler yapıyorum. Kendime tekvando kartım için kağıttan cüzdan yaptım bir gün annem-babam yemek yaparken. Bir de dönen sandalyemde dönmeyi seviyorum. Dönme dolaba bindiğimi hayal ediyorum.

Peki ailenle ilişkilerin nasıl? Seni ilgilendiğin alanlara yönlendirmeleri için onlardan yardım istiyor musun?

İlişkilerimiz çok güzel. İstediğim şeyleri söylerim ve yardımcı olurlar. Beni istemediğim şeylere zorlamazlar. Böyle çok mutluyum.

Doğal yaşamı sever misin peki? Diktiğin ağaç, baktığın çiçek ya da birlikte yaşadığın bir hayvan var mı?

Kedileri severim. Bahçede beslediğimiz kediler var. Ormana gidip zaman geçiriyoruz ailemle. Bahçemizde çiçekler ekiyorum ve bakıyorum. Tespih çiçeklerim de var. Denizi ve yüzmeyi de çok seviyorum.

Peki bize gelecek ile ilgili hayallerinden bahseder misin? Mesela 15 sene sonra yeniden bir araya gelsek, karşımıza nasıl bir Bade çıkar?

Gözlüksüz. (Gülüyor.) 15 sene sonra yeniden sorun bana bu soruları. (Kıkırdıyor.)

Son olarak söylemek istediğin bir şey var mı? Bunları okuyan insanların duymasını istediğin bir şeyler söylemek ister misin?

Herkes istediğini yapsın, keyfine baksın insanlar.

Teşekkürler Bade. 15 sene sonra görüşürüz.

Ben teşekkür ederim.


İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir